Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ANADOLU SİGORTADAN SINIRSIZ TRAFİK SİGORTASI

Anadolu Sigorta, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu ve karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan ...

Anadolu Sigorta, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu ve karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan Trafik Sigortası’ndaki sınırlı güvenceyi sınırsız hale getirdi. 

Trafik Sigortası’yla Artan Mali Sorumluluk Sigortası’nı tek poliçede birleştiren Anadolu Sigorta, “Sınırsız Trafik Poliçesi” ile kaza halinde, diğer aracın yanı sıra üçüncü şahıslara verilen zararların da sınırsız olarak karşılanmasını sağlayarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Türk sigortacılık sektörünün öncüsü Anadolu Sigorta, araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan Trafik Sigortası’nda bir ilke imza attı. 

“Trafik Sigortası’yla” “Artan Mali Sorumluluk Sigortası’nı” tek poliçede birleştiren Anadolu Sigorta, “Sınırsız Trafik Poliçesi” ile kaza halinde, diğer aracın yanı sıra üçüncü şahıslara verilen zararları da sınırsız olarak karşılamaya başladı. Sınırsız Trafik Sigortası ile manevi tazminat talepleri de 500.000 liraya kadar teminat altına alınıyor. 

 Trafik Sigortası bulunan araç sahipleri, olası bir hasar halinde kişi başına sağlık gideri, sakatlanma ve vefat teminatlarını 290.000 liraya kadar Trafik Sigortası’ndan karşılarken, aşan tutarı kendisi ödemek zorunda kalıyordu. Aynı şekilde, karşı tarafa verilen araç başına maddi hasar teminatı 29.000 liraya kadar Trafik Sigortası tarafından tazmin edilirken, bunun üzerindeki tutarı araç sahibinin ödemesi gerekiyordu. 

Yüksek maliyetli kazalar karşısında yeterli koruma sağlayamayan Trafik Sigortası, ilk kez Anadolu Sigorta tarafından satışa sunulan “Sınırsız Trafik Sigortası” ile artık karşı tarafa verilen maddi ve bedeni tüm zararları sınırsız olarak karşılayacak. Ayrıca Trafik Sigortası teminat kapsamında karşılanmayan ve araç sahipleri için önemli bir risk oluşturan manevi tazminat talepleri de 500.000 liraya kadar karşılanacak. 

Trafik Sigortası’nın genellikle Kasko Sigortası ile karıştırıldığına dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, yeni ürünle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, bu zorunlu sigortayı yaptıranın aracı ve bedeninde ortaya çıkan zararları değil, karşı tarafın hasar gören aracı ve diğer zararlarının karşılanmasında devreye girmesidir. 

Kısaca, Trafik Sigortası araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitler çerçevesinde güvence altına alan bir poliçedir.

 “Trafik Sigortası” teminatıyla birlikte, Artan Mali Sorumluluk (İMM), Koltuk Ferdi Kaza (KFK) ve Anadolu Hizmet Trafik teminatlarını bir arada sunduğumuz “Sınırsız Trafik Sigortası” poliçesiyle karşı tarafın aracında oluşan maddi zararın 29.000 liralık üst limitin üzerinde kalan kısmını da karşılıyoruz. 

Ayrıca, kişinin bedeni zararları için belirlenen 290.000 liralık limiti aşan kısmı da Sınırsız Trafik Sigortası Poliçesi kapsamında karşılanarak sigortalının yaşadığı sıkıntının daha da büyümesi engellenmiş oluyor. 

Kamyon ve otobüs haricindeki araçlar için sunulan Sınırsız Trafik Sigortası ayrıca 500.000 liraya kadar manevi tazminat taleplerini de karşılıyor. “Kaybetmek yok” ilkesiyle hareket eden Türkiye’nin öncü sigorta şirketi olarak, tüm halkımızın yaşamını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.”