Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT ESPACE EURO NCAP’TEN BEŞ YILDIZ ALDI

Yeni Renault Espace, bağımsız bir pasif güvenlik değerlendirme kuruluşu olan Euro NCAP’ten beş yıldız aldı.  Bu skor, Ocak 2015’te yü...

Yeni Renault Espace, bağımsız bir pasif güvenlik değerlendirme kuruluşu olan Euro NCAP’ten beş yıldız aldı. 
Bu skor, Ocak 2015’te yürürlüğe giren daha sıkı kriterlere rağmen elde edildi. Bu açıdan yeni Espace pasif güvenlik alanında Renault’nun sahip olduğu uzmanlığı gözler önüne seriyor. 


Yeni Renault Espace yüzde 81’lik bir toplam skor elde etti ve Euro NCAP’ten beş yıldız alan 16. Renault modeli oldu. Yeni Renault Espace, aktif güvenliğe büyük katkı sağlayan çok çeşitli sürücü uyarısı ve yolcu koruma teknolojileri sayesinde güven veren bir sürüş performansı sunuyor. 

YETİŞKİN KORUMA KRİTERLERİ 
Yeni Renault Espace, kendini pazarın en üst sırasına yerleştirecek bir yetişkin yolcu koruma skoru elde etti (38 puan üzerinden 31,4 puan). Herhangi bir kafa kafaya çarpışma durumunda yeni Renault Espace’da bulunan yolcular, darbeye ve yolcunun konumuna uygun biçimde devreye giren iki ön hava yastığı ile koruma altına alınıyor. 

Yolcular aynı zamanda koltuklara entegre yükseltilerle emniyet kemerinin altından kaymaya karşı korunuyor. Ayrıca darbenin şiddetine göre kendini ayarlayan adaptif yük sınırlayıcılı ön gergiler de yolcu güvenliğini üst düzeye çıkarıyor. 

Motor alt çerçevesi de değişken direnç değerlerine sahip ezilme bölgeleri sayesinde kafa kafaya çarpışmalarda önemli bir koruyucu rol oynuyor. Yandan darbe durumunda ise ön yolcular iki adet en son nesil yan kasık/göğüs/omuz ve iki perde hava yastığıyla çifte koruma altına alınıyor. 

ÇOCUK KORUMA KRİTERLERİ 
Yeni Renault Espace, çocuk koruma alanında 49 puanın 44’ünü alarak bir kez daha pazarın en üst sırasında yer aldı. Yeni Renault Espace, emniyet kemerinin altından kaymayı engelleyen teknolojiyi ikinci koltuk sırasında da sunan nadir D-segmenti otomobillerinden bir tanesidir. Arkada oturan yolcular da perde hava yastıklarıyla ve yük sınırlayıcılı ön gergi sistemiyle korunuyor. 
UZUN ZAMANDIR SÜREGELEN GÜVENLİK ANLAYIŞI Renault, 15 yıldan bu yana, Euro Ncap kriterlerinin ötesinde, güvenlik konusu çalışmalarının merkezinde yer alıyor. 

Örneğin Fransız üretici emniyet kemerinin altından kaymayı engelleyen sistemi 2000’li yıllarda sunan ilk otomobil üreticilerinden biridir. Kafa kafaya çarpışmalarda yolcuların emniyet kemerlerinin altından kaymalarını engelleyecek biçimde tasarlan bu sistem, Euro NCAP’in 2015 başında revize ettiği değerlendirme protokolü sonucunda kuruluşun derecelendirme kriterleri arasındaki yerini aldı. 

ÜST DÜZEY AKTİF GÜVENLİK İLE BİRLİKTE PASİF GÜVENLİK 
Renault mühendisleri, yeni Renault Espace’ı hem yolculuğu eğlenceye dönüştürecek hem de sürüşü emniyetli, güvenli ve yalın hale getirecek biçimde tasarladı. 

Konu, sürüş yardımcıları olunca yeni Renault Espace sunduğu özelliklerle D-segmentinde en iyiler arasında yer alıyor: - Sürüşü mümkün olduğunca güvenli hale getirmek amacıyla yeni Renault Espace şu sistemlerle donatıldı: 

Otomobilin hızını öndeki araçla yeterli mesafeyi koruyacak biçimde otomatik olarak ayarlayan Adaptif Cruise Control sistemi. ,Kafa kafaya çarpışmayı engellemek için fren yapılması gerektiğinde sürücüyü görsel ve sesli olarak uyaran Aktif Acil Fren Sistemi. Sistem frenleri otomatik olarak da devreye sokabilmektedir. 

 - Yeni Espace’da dört adet ileri uyarı sistemi de bulunuyor: 
Şerit Takip Sistemi (görsel ve sesli uyarılar) , Sürücülerin öndeki trafik ile uygun mesafeyi korumalarına yardımcı olan Güvenli Mesafe Uyarısı, Sürücülerin hız sınırını aşmaları durumunda görsel uyarı veren hız uyarıcılı Karayolu İşareti Tanıma sistemi,  Otomobilin kör noktalarında başka bir araç bulunması halinde sürücüleri görsel olarak uyaran Kör Nokta Uyarı sistemi.
 - Bunlarla birlikte yeni Renault Espace sürücüler için hayatı kolaylaştıran ve onları sürüşe odaklayan özellikler sunuyor: 
Baş üstü gösterge ,Sürücü müdahalesine gerek kalmaksızın kısa/uzun farlar arasında geçiş yapan otomatik far sistemi.,  Easy Park Assist (Park Asistanı), park sensörleri (ön, arka ve yan) ve geri görüş kamerası da içeren park yardımcıları. 

Son olarak, yeni Renault Espace’daki aktif güvenlik seviyesi D segmentinde eşsiz olan bir dizi teknoloji ile artırıldı: aktif amortisörlü 4Control şasi. Tüm bu sistemler yeni crossover’a şehir içinde Clio’nun çevikliğini ve virajlı yollarda sıra dışı hakimiyet ve denge gibi özellikler kazandırıyor. 

EURO NCAP’TAN BEŞ YILDIZ ALAN RENAULT MODELLERİ 
- 2001: Laguna II - 2002: Vel Satis ve Mégane II - 2003: Espace IV ve Scénic II - 2004: Modus ve Mégane Coupé Cabriolet - 2005: Clio III - 2008: Yeni Laguna, Koleos ve yeni Mégane - 2009: Yeni Scénic - 2012: Yen Clio - 2013: ZOE ve Captur

Hiç yorum yok