Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ KİA SORENTO TÜRKİYEDE SATIŞTA

Üçüncü nesil Kia Sorento, yenilenen yüzü ile satışa sunuldu. 2014 Paris Motor Show’da prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Sorento Avrupa’dan kı...

Üçüncü nesil Kia Sorento, yenilenen yüzü ile satışa sunuldu. 2014 Paris Motor Show’da prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Sorento Avrupa’dan kısa bir süre sonra Türkiye’de de vitrinlerdeki yerini aldı. 

Kia Carnival/Sedona modelleri ile aynı platformu kullanan Sorento beş veya yedi koltuklu kombinasyonlara sahip. Ancak Tükiye’de sadece Exclusive versiyonu satışta olduğundan, şimdilik sadece yedi koltuklu versiyonu mevcut. 

Alçaltılan yeni kasasıyla eskisine göre yol tutuşu iyileştirilen 2015 Kia Sorento, %14 sertleştirilen platformu sayesinde Amerika’da uygulanan IIHS testlerinden oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmiş. 
Önceki kasasıyla özellikle en zorlu “Small Overlap” testinden zayıf not alan Sorento, 2016 model yeni kasasıyla tüm çarpışmalarda “iyi” derecesini elde etmeyi başarmış. Dünyada farklı pazarlarda otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri ile satışta olan araç, Türkiye’ye sadece 6 ileri otomatik şanzımanla geliyor. 

2 Litre CRDI motorla 182 hp güç üreten aracın 402 kgm torku var. 1844 kg lık boş ağırlığa sahip olan Yeni Kia Sorento şehir içinde 8,1 litre, şehir dışında 6 litre olmak üzere ortalama 6,7 lt/100km yakıt tüketiyor. 177 g/km emisyon değerine sahip olan araç 0-100 arasını 10,4 saniyede alıyor ve 200 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. 

Görsel olarak oldukça iyileştirilen Sorento’nun iç mekanında deri döşemeler, 10 yöne ayarlanabilen sürücü ve 8 yöne ayarlanabilen yolcu koltukları, soğutmalı ve aydınlatmalı torpido, Flex Steering direksiyon sistemi, 19” krom kaplama jantlar, akıllı cruise control, 7” süpervizyon ön gösterge paneli ve 4,3” renkli ve dokunmatik gösterge paneli, ISG(dur kalk sistemi) gibi donanım ve lüks öğeleri bulunuyor. Bayilerde satışına başlanan Sorento Exclusive, 199 bin 990 TL lik anahtar teslim satış fiyatından tavsiye ediliyor.


Hiç yorum yok