Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT 308 R HYBRİD CONCEPT GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

19 inç'lik jantları, geniş hava girişleri ve dikkat çekici mavi rengiyle sportif bir görünüme sahip otomobilin kaputunun altında 1.6 li...

19 inç'lik jantları, geniş hava girişleri ve dikkat çekici mavi rengiyle sportif bir görünüme sahip otomobilin kaputunun altında 1.6 litrelik THP benzinli motorun yanında iki adette elektrikli motor yer alıyor. 

Her biri 115 HP güç üreten motorlar, ön ve arka aksın üzerinde konumlandırılmış. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle gücünü yere aktaran otomobil, toplamda 500 HP güç ve 730 Nm tork üretiyor. 

Peugeot yetkilileri 308 R HYbrid konseptini "süper otomobiller kadar performanslı bir aile hatcback'i" olarak nitelendiriyor. Nitekim otomobilin 0'dan 100 km/s hıza 4.0 saniyede ulaşması da bu tezi kanıtlar gibi. 
a
Aracın maksimum hızı ise elektronik olarak 250 km/s'de sınırlandırılmış. Bu denli performanslı olmasının yanında iki adet elektrikli motora sahip olmasının getirdiği avantajla 70 g/kg'lik emisyon salımına sahip otomobil çevreci kimliğiyle de öne çıkıyor. 

Dört farklı sürüş moduna sahip model, HOT LAP ismi verilen modda tüm potansiyelini ortaya koyarken, Track modunda 400 HP güç ve 530 Nm tork ile yoluna devam ediyor. Road modu ise maksimum 300 HP güç ve 400 Nm tork kullanımına izin veriyor. 

ZEV modunda ise otomobil aracın arka aksı üzerinde konumlandırılan elektrikli motoru kullanıyor. Ön aks üzerindeki motor ise ihtiyaç olduğunda devreye giriyor.sabah


Hiç yorum yok