Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAZDA CX-3 90 BİN TLDEN BAŞLAYAN FİYATLA SATIŞA SUNULABİLİR

Türkiye'nin en önemli otomobil fuarı İstanbul Auto Show 2015'te birçok yeni model gün yüzüne çıkacakken, bu otomobiller de birer bi...

Türkiye'nin en önemli otomobil fuarı İstanbul Auto Show 2015'te birçok yeni model gün yüzüne çıkacakken, bu otomobiller de birer birer belli olmaya başladı. 

22-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek fuarda Mazda'nın küçük sınıf crossover modeli CX-3 de boy gösterecek. 

Japon markanın yeni modeli CX-3, 4,275 mm uzunluğuyla en önemli rakiplerinden biri olan Renault Captur'a oranla 53 mm daha uzun. 1,765 mm genişliği ise 1778 mm'lik genişliğe sahip Captur'a göre 13 mm daha az. 

Yükseklik konusunda ise CX-3 1,550 mm yüksekliğiyle sahip ve Captur'un 1566 mm'lik yüksekliğine karşın 16 mm daha alçak. Küçük sınıf crossoverlar arasında iyi bir seçenek oluşturması beklenen CX-3, tasarımında belirgin ızgarası ve agresif bir görünüm kazandıran kısık farları arasındaki yay şeklindeki LED'leriyle markanın yeni nesil tasarım detaylarını taşıyor. 
Profilden sportif bir görünüme sahip CX-3'ün kıvrımlı vücut hatları ve tıpkı bir arka cam gibi duran karartılmış C sütunu dikkat çekiyor.

A-sütunlarının altına doğru uzanması için arkaya doğru itilen ön çamurlukların üst noktasıyla birlikte, CX-3'ün yan görünümü aracın normal boyutlarından çok daha büyük bir gövde hissi uyandırıyor. Arka bölüm CX-3'ün kardeşleriyle benzer bir tasarıma sahip. 

Yine ön tasarımındaki gibi kısık stoplar dikkat çekiyor. İç mekan ise CX-3'ten de tanıdığımız bir ruha sahip. Direksiyon simidi ve gösterge paneli ağabeyinden alınmış. Genel itibariyle yumuşak malzemelerin kullanıldığı belirtilen crossoverın orta konsolunun üzerinde araçla ilgili hemen hemen her şeyi kontrol edebildiğiniz bir multimedya ekranı yer alıyor. 

Önden çekişli ve manuel şanzıman opsiyonları bulunan CX-3'te 1.6 litrelik dizel motor, dört çeker ve otomatik şanzıman 3'lüsünü tüketiciye sunacak. 1.5 litrelik 104 HP Skyactive-D motoru avantajı sağlayacak dört tekerden çekişli modelin, tahmini Türkiye satış fiyatı 90 bin TL olacak.sabah

Hiç yorum yok