Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FERRARİ 488 GTB YAZ AYLARINDA TÜRKİYEYE GELİYOR

Ferrari’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdiği 488 GTB, 2015’in ikinci yarısından itibaren Avrupa ile birlikte Türkiye’...

Ferrari’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdiği 488 GTB, 2015’in ikinci yarısından itibaren Avrupa ile birlikte Türkiye’de de yollara çıkmaya hazırlanıyor. 


Devrim niteliğindeki V8 motoruyla dikkat çeken otomobil; gücü, tepki süreleri ve çevikliğiyle pist araçlarının performansını yollara taşıyarak benzersiz bir sürüş deneyimini garanti ediyor. Ferrari 488 GTB modeliyle ilgili bilgi veren Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Ferrari’nin yarışçı ruhunu her yönüyle yansıtan 488 GTB, lansmanından itibaren yoğun bir talep görüyor. 

Araca Türkiye’deki müşterilerimiz de büyük ilgi gösterdi. Fer Mas olarak 2015 için ilk etapta beş adet araç kotamız var ve bunların tamamı için ön satış anlaşması yapmış durumdayız. İlave kota için görüşmelerimiz de sürüyor. 

488 GTB’yi 523 bin 475 Euro’dan başlayan bir fiyatla satışa sunuyoruz. Araçların teslimatına yaz aylarından itibaren başlanacak ve biz de üretim programı doğrultusunda yılsonuna kadar müşterilerimize teslimatları yapacağız” dedi. 

Ferrari 488 GTB’nin yeni 3.9 litrelik V8 turbo motoru, güç, tork ve tepki süreleri açısından sınıfının en yüksek değerlerini sunarken, devrim niteliğindeki mimarisiyle de standartlara yeni bir boyut getiriyor. 488 GTB’nin 8000 d/d’de 670 HP güç üreten motoru, aynı zamanda 760 Nm torka sahip. 

Bu değerler, Ferrari 488 GTB’nin 0’dan 200 kilometreye 8.3 saniye gibi inanılmaz bir sürede hızlanmasını ve saatte 330 kilometrenin üzerinde maksimum hıza erişmesini sağlıyor. Ferrari 488 GTB’nin aerodinamik özellikleri de performansına önemli katkı sağlıyor. 

1.67’lik aerodinamik verimlilik oranı, Ferrari tarihinde yeni bir rekoru ifade ederken, önceki modele oranla yüzde 50 daha fazla yere bastırma gücü sayesinde sürtünmeyi de önemli ölçüde azaltıyor. Özellikle ön spoyler, alt hava girişleri ve arkadaki kanatla birleşen aktif aerodinamikleri içeren yenilikçi tasarım öğeleri, bu iki önemli performans kriterini elde etmede büyük başarı sağlıyor.

Hiç yorum yok