Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FARKLI KASKO TEKLİFLERİ AKLINIZI MI KARIŞTIRDI?

Sigortam.net, özellikle kasko ile ilk kez tanışan veya kasko yenileme zamanı gelen araç sahipleri için, kasko tekliflerindeki fiyat farklıl...

Sigortam.net, özellikle kasko ile ilk kez tanışan veya kasko yenileme zamanı gelen araç sahipleri için, kasko tekliflerindeki fiyat farklılıklarının sebeplerini açıklıyor, fiyat düşürebilmeniz için püf noktalar öneriyor. 

2001 yılında kurulan, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahip iLab Holding yatırımı Sigortam.net, sektörel birikimine dayanarak Araç Kasko Sigortası tekliflerinde tüketicinin karşısına çıkan farklı fiyatlandırmalarla ilgili çeşitli açıklama ve önerilerde bulundu. 

Kasko sigortası teklifleri nasıl belirleniyor? 
Teklif belirlenmesi aşamasında hem sigortalının yani araç sahibinin hem de sigortalanacak aracın özellikleri baz alınır. Araca ve ruhsat sahibine dair verilen her bir bilgi, kasko teklifi üzerinde etkileyici unsurdur. Bu sebeple verilen bilgilerin doğru olması, en iyi kasko teklifini alabilmeniz için olmazsa olmazdır. Araç sahibi adına düzenlenen kasko poliçeleri kişiye özeldir. 

Aracın markası ve modeli gibi özelliklerinin yanı sıra sigortalının cinsiyeti, yaşı, eğitim durumu hatta mesleği gibi unsurlar da kasko fiyat hesaplamasını doğrudan etkileyebilir. Bu nedenle aracınızın özellikleri bir başka araç sahibiyle tamamen aynı olsa dahi aldığınız tekliflerin fiyatı değişiklik gösterebilir. 

Kasko tekliflerinin oluşturulmasında sadece sigortalının vermiş olduğu bilgiler değil, sigorta şirketinin kendi bünyesinde belirlediği kriterler de etkili olur ve her sigorta şirketinin risk değerlendirmesi, farklı kriterleri içerir. 

Örneğin bir sigorta şirketine göre yaşadığınız il yüksek risk grubundaki iller arasında bulunmazken, başka bir sigorta şirketinde tam tersi riskli sayılır ve kasko fiyat tekliflerinde şirkete göre farklılıklar oluşabilir. 

Araç sahipleri ne yapmalı? Her sigorta şirketinin risk analizi farklı olacağından, kasko teklifi alırken yapılabilecek en doğru şey değişik sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirmek ve birbirleriyle karşılaştırmak olacaktır. 

Karşılaştırmalı kasko poliçelerinin avantajları neler? Çeşitli sigorta şirketlerinin fiyatları ve içerikleri yönünden karşılaştırmalar yapabilir, alternatifleri öğrenebilirsiniz. En doğru kasko sigortasını en uygun fiyat seçenekleriyle görebilirsiniz. Paradan ve zamandan tasarruf ederek kasko yaptırabilirsiniz. 

 Teminat seçimlerinizin, indirimlerinizin ve muafiyetli poliçelerin avantajlarını daha net görebilirsiniz. Kasko tekliflerini düşürmenin püf noktaları: Sadece İhtiyacınız Olan Teminatları Seçebilirsiniz: Poliçenize eklediğiniz her bir teminat kasko fiyatını da yükseltir. 

Sadece ihtiyacınız olan teminatları seçmeniz kasko primlerinizin artmasını önler. Bu nedenle hangi kasko teminatına gerçekten ihtiyacınız olduğunu sorgulamalı, asla kullanma ihtimaliniz olmayan kasko teminatlarını poliçenize dahil etmemelisiniz. 

Kasko teminatlarından bazılarını eleyerek priminizden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz. Hak Ettiğiniz İndirimleri Mutlaka Belirtmelisiniz: Sizin veya aracınızın özellikleri poliçenizde bir takım indirimler uygulanmasını sağlayabilir. Hak ettiğiniz tüm indirimleri alarak kasko priminizi düşürebilirsiniz. 

Muafiyetli Poliçe İndirimini Tercih Edebilirsiniz: Sigorta bedeli üzerinden yüzde 1 veya yüzde 2 oranında muafiyetli poliçe tercih ederek, hasar durumunda muafiyet oranındaki ödemeyi kendiniz yapmayı tercih ederseniz primlerinizde ciddi oranlarda indirimler elde edebilirsiniz. 

7 gün 24 saat sigorta desteği 2015 yılında 14. yaşına basan ve kurulduğu günden bu yana 2 milyondan fazla müşteriye Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan Sigortam.net, poliçe satın alındıktan sonra da müşterilerini yalnız bırakmıyor, 444 24 00 numaralı sigorta destek hattı üzerinden müşterilerine poliçelerine dair tüm konularda ve hasar anında 7 gün 24 saat destek sağlıyor.

Hiç yorum yok