Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CİTROËN C4 CACTUS YILIN EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜNÜ ALDI

Citroën’nin 2014 yılının son çeyreğinde lanse ettiği C4 Cactus modeli, Dünya’nın en prestijli tasarım ödüllerinden “2015 WORLD CAR DESIGN ...

Citroën’nin 2014 yılının son çeyreğinde lanse ettiği C4 Cactus modeli, Dünya’nın en prestijli tasarım ödüllerinden “2015 WORLD CAR DESIGN OF THE YEAR” ödülünü aldı. 

Fonksiyonelliği ve estetiği bir arada sunmasının yanı sıra ezber bozan tasarımı ile beğenilen C4 Cactus, Citroën’in gelenekselleşmiş cesaret ve yaratıcılığıyla jüri üyelerinden tam not aldı. Citroën C4 Cactus, New York’ta gerçekleşen Uluslararası Otomobil organizasyonunda “2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı” ödülünü elde etti. 

Yaratıcı teknolojisi ile günümüz beklentilerine en iyi yanıtı veren Citroën C4 Cactus, dizayn ve fonksiyonelliği bir arada sunan Airbump özelliğiyle jüri üyelerinin beğenisini kazandı. Prestijli ödüle sahip olan C4 Cactus akıcı çizgisi, LED gündüz farları ve tasarım detaylarıyla diğerlerinden ayrışan bir model olarak tescillendi. 
Airbump®: Bir Citroën ayrıcalığı… İlk defa Citroën tarafından geliştirilen içi hava dolu kapsüllerden oluşan Airbump; hem otomobile estetik bir görünüm katıyor hem de şehir içi kullanımlarda oluşabilecek ufak darbelerden de aracı koruyor. Citroën’nin yaratıcı teknolojisinin bir ürünü olan bu yaratıcı tasarım şehir içi sürüşünü daha rahatlatıcı bir tecrübeye dönüştürüyor. 

Airbump’da kullanılan TPU (termoplastik polüretan), adlı özel malzeme renk atmama özelliği de taşıyor. Tüm zorlu kullanım testlerinden geçen Airbump’lar özel bir bakıma ihtiyaçları olmadığı gibi aracın bakım ve onarım maliyetlerinin de düşmesine katkıda bulunuyor. Airbump teknolojisi aracın hasar görmesini engelliyor ve bu sayede araçta değer kaybı yaşanmıyor. 

Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval, 2015 Yılının Dünya Otomobil Dizaynı ödülünü kazandıkları için onur duyduklarını ifade etti. Malval, “Her yıl jüri tarafından verilen "Yılın Otomobili" ödülü güçlü, daha yenilikçi ve ezber bozan bir tasarıma sahip C4 Cactus’ün oldu. C4 Cactus benzersiz tasarımı ile cesur bir otomobil. 

Citroen’in yeni teknolojik imzası olan LED gündüz farları ve Airbump‘lar dikkat çeken C4 Cactus adını prestijli araçlar listesine yazdırdı’’ dedi. Citroën CEO’su Linda Jackson ise bu prestijli ödül ile Citroën markasının cesaret ve yaratıcılığın ödülünü almış olduğunu vurgularken sözlerine şöyle devam etti: “Citroën C4 Cactus diğer hiçbir otomobile benzemiyor çünkü o bir Citroën ve tasarımı ile benzersiz. 

Citroën olarak marka kimliğimizin gücü, ayrıştırıcı özelliğimizdir. Bu güç, 95 yıllık başarılı geçmişimizden geliyor. Önümüzdeki dönemde otomobil severleri şaşırtmaya devam edeceğiz” dedi.

Hiç yorum yok