Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ SKODA FABİA 38.900 TL’DEN SATIŞTA

Skoda’nın B segmentindeki yıldızı Fabia, Yetkili Satıcılardaki yerini aldı. Yeni Fabia, tasarımı, yenilikçi donanımları ve motor seçenekler...

Skoda’nın B segmentindeki yıldızı Fabia, Yetkili Satıcılardaki yerini aldı. Yeni Fabia, tasarımı, yenilikçi donanımları ve motor seçenekleriyle sınıfının standartları ileriye taşımayı hedefliyor. 

Markanın tarihinde en çok satılan ikinci modeli olan ve baştan sona tamamen yeniden yaratılan üçüncü nesil Fabia, çevre dostu motorları ve yeni teknolojileriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 

Yeni Fabia, kalite, güvenlik, verimlilik, güvenlik ve tasarım unsurlarıyla başarısını bir üst noktaya taşımaya hazırlanıyor. Piyasaya sunulduğu 1999 yılından bu yana, dünyanın pek çok ülkesinde başarılara imza atan Fabia, üçüncü nesli ile üst segment otomobillere ait yenilikçi güvenlik teknolojilerini Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak küçük sınıfa da taşıyor. 

Yeni Fabia’da Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC), çoklu çarpışma freni, lastik basınç sensörü, dinamik diferansiyel kontrolü XDS, yokuş kalkış destek sistemi, sürücü yorgunluk algılama sistemi gibi aktif ve pasif güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. 

 Style donanım seviyesinde sunulan Entegre Bluetooth ve Skoda Surround ses sistemine sahip Bolero Multimedya Sistemi, anahtarsız çalıştırma özelliği KESSY GO, otomatik far asistanı, nem sensörlü elektronik klima sistemi Klimatronik gibi birçok üst düzey donanım Yeni Skoda Fabia’nın yenilikçi yönünü fazlasıyla ortaya çıkarıyor. 

Yeni Skoda Fabia, gerek ağırlık tasarrufu gerekse de yenilenen motor seçenekleri sayesinde önceki nesline göre yüzde 17’ye varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor. Yeni Fabia’da 3 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği satışa sunuluyor. 

Benzinli motor grubu 1,0 litre MPI 75 PS, 1,2 litre TSI 90 PS ve 110 PS gücündeki seçeneklerden oluşurken dizel motor seçeneği olarak 1,4 TDI 90 PS gücündeki motor dikkat çekiyor. Manuel şanzımanın seriliğini ve otomatik şanzımanın konforunu bir arada sunan 7 ileri DSG otomatik şanzıman, hem benzinli 1,2 TSI 110 PS ve hem de 1,4 TDI 90 PS dizel motor seçeneklerinde sunuluyor. 

Yakıt verimliliği ve perfomans konusunda kendisini ispat etmiş 110 PS gücündeki 1,2 TSI benzinli motor ve 7 ileri DSG otomatik şanzıman kombinasyonu 100 km’de ortalama 4,7 litre yakıt tüketimi ve 0-100 km/s arasındaki 9,6 saniyelik hızlanma performansıyla dikkat çekiyor. 

Ayrıca tüm motor grupları Start-Stop, fren enerjisi geri kazanımı gibi yakıt tüketimini optimize eden özelliklere sahip. 305 lt'lik bagaj kapasitesiyle sınıfının limitlerini zorlayan Skoda Fabia, şimdi bir önceki modelden 5 lt. daha fazlasını sunuyor. 

Bu noktada rakiplerinden önemli ölçüde ayrılan Fabia, arka koltukların katlanmasıyla 1,125 litrelik hacime ulaşıyor. 38.900 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip Yeni Skoda Fabia, lansmana özel avantajlı koşullarla showroomlardaki yerini aldı.


Hiç yorum yok