Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ OPEL ZAFİRA PEUGEOT İLE ORTAKLAŞA GELİŞTİRİLECEK

Opel dördüncü nesil Zafira’yı Peugeot ile ortaklaşa fransada geliştirilecek.   Yeni Zafira  SUV modellere yönelen talep üzerine bir...

Opel dördüncü nesil Zafira’yı Peugeot ile ortaklaşa fransada geliştirilecek. 

Yeni Zafira  SUV modellere yönelen talep üzerine birçok otomotiv üreticisi MPV üretiminden vazgeçmiş olsa da, önceden tutulan MPV modelleri olan markalar bu modelleri güncellemeye devam ediyorlar. 

Boyutları büyütülen Renault Espace’den sonra Opel de Zafira’yı yeniliyor. Yeni Zafira’da farklı bir tasarım anlayışı içerisinde SUV ve MPV öncelikleri bir araya getirilmeye çalışılacak. Versiyonları arasında dört çeker bir modeli de olacak aracın Fransızlar tarafından geliştirilen EMP2 platformu üzerinde üretilmesi bekleniyor. 
 Yeni platform ile daha hafif bir yapıya kavuşacak Yeni Zafira 1.6 dizel motoru ile gelecek ve otomatik şanzıman seçeneği de sunulacak. Şu anki modeli Zafira Tourer C 4.66 m lik boyuyla sınıfının en büyüğü iken yeni Zafira 4.55 metre ile daha kısa ancak daha kaslı olacak.

Yeni Zafira’nın çıkış tarihi henüz belli olmasa da Opel’in mevcut modeli 2018 yılına kadar üreteceği de sızan haberler arasında.arabalar

Hiç yorum yok