Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

QUALCOMM MERCEDES AMG PETRONAS FORMULA 1 TAKIMININ RESMİ TEKNOLOJİ ORTAĞI OLDU

Qualcomm ve MERCEDES AMG PETRONAS, şampiyon F1 takımına yönelik gelişmiş iletişim özellikleri geliştirmek için bir araya geldi.  Qua...

Qualcomm ve MERCEDES AMG PETRONAS, şampiyon F1 takımına yönelik gelişmiş iletişim özellikleri geliştirmek için bir araya geldi. 

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), iştiraki Qualcomm Technologies, Inc.’nin, çok yıllı bir anlaşmayla MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 takımının Resmi Teknoloji Ortağı olduğunu duyurdu. 

İki şirket, son F1 sezonunu şampiyon tamamlayan takımın üstün performansını yeni bağlantılı araç teknolojileriyle daha da ileri bir noktaya taşımak için iş birliği yapacak. 

Geliştirilecek yeni teknolojilerin temelini Qualcomm’un mobil alanındaki uzmanlığı oluşturacak. Qualcomm Incorporated Başkanı Derek Aberle, duyurulan iş birliğiyle ilgili şunları söylüyor: “Qualcomm olarak, gelişen bağlantılı araç trendine yön vermeye ve mobil teknolojinin faydalarını otomotiv alanına sunmakta kararlıyız. 

Teknoloji liderliğimizi, günümüzde otomotiv endüstrisinin en prestijli organizasyonları arasında yer alan bir takıma sunma imkânı bulmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Motor sporları alanında öncü Mercedes-Benz ile kurduğumuz bu iş birliği yeni teknoloji ilerlemeleri için de çarpıcı bir test ortamı sağlayacak. 

MERCEDES AMG PETRONAS 
Formula 1 takımının bir sonraki seviyeye çıkma mücadelesine ve nihayetinde sektörün en sofistike otomotiv teknolojilerine katkı sağlamak için sabırsızlanıyoruz.” Mercedes-Benz Motorsport Başkanı Toto Wolff ise şunları söylüyor: “İnovasyon ve yarış Mercedes-Benz’in kalbinde yer alan iki unsurdur. Bu nedenle, bu iki alanda seviyemizi yükseltecek bir teknoloji sponsoru seçmek bizim için çok önemliydi. Her geçen yıl, kazanan bir Formula 1 takımı geliştirmek artan bir oranda elektronik ve bağlantıya dayanmaya başlıyor. 

Bu nedenle Qualcomm ile kurduğumuz iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Mobil ve otomotiv endüstrilerindeki benzersiz liderliği, Qualcomm’u aracımızın yeni bağlantı potansiyelini açığa çıkarma ve bu teknolojinin gelecekteki potansiyel kullanımlarını keşfetme yolunda mükemmel bir ortak haline getiriyor.” 

Qualcomm Incorporated hakkında 
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. 

Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 

25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok