Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LASSA CENEVRE OTOMOBİL FUARINDA ÇEVRE DOSTU LASTİĞİ GREENWAYS’İ TANITTI

Türkiye'nin lider ve Avrupa'nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa tarafından üretilen Lassa marka lastikler, 5-15 Mart 2015 tari...

Türkiye'nin lider ve Avrupa'nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa tarafından üretilen Lassa marka lastikler, 5-15 Mart 2015 tarihleri arasında 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilendi. 

Bu sene özellikle ekolojik teknolojilere ve ürünlere özel bir ilginin gösterildiği fuar kapsamında Lassa da ilk çevre dostu lastiği olan Greenways’i tanıttı. 

Yedi yıldan bu yana Cenevre Otomobil Fuarı’na katılan Lassa; kamyonet, minibüs ve genel kullanımlı araçlara yönelik yaz ve kış lastiklerini, performans lastiklerini ve 4x4 lastiklerini sergiledi. 

Her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük ve en kapsamlı otomobil ve aksesuar etkinliklerinden biri sayılan 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda bu sene özellikle ekolojik teknolojilere ve ürünlere özel bir ilgi gösterildi. Bu çerçevede Lassa da ilk çevre dostu lastiği olan Greenways’i tanıttı. Lassa Greenways; emniyet, performans ve dayanıklılıktan ödün vermeden yakıt verimliliğini arttırmak ve emisyonları azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış çevreci bir ürün olmasıyla dikkat çekiyor. 

Lassa standının ziyaretçileri, üst sınıf otomobiller ve tuning araçları için spor ve prestij segmentinde popüler bir seçenek olan ve son derece yüksek performans sunan Phenoma; üstün yol performansıyla asfalt üzerinde sessiz bir sürüş sağlayan, sportif tasarıma sahip Competus H/P; her türlü yol koşulunda üstün performans sağlamak üzere tasarlanan Impetus REVO 2+; sürücüleri olumsuz kış koşullarının zorluklarından koruyan Lassa Snoways kış lastiği ailesinin son üyesi Snoways 3 gibi çeşitli segmentlerdeki Lassa lastiklerini inceleme fırsatına sahip oldu. 

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, fuar kapsamında birçok sektör paydaşıyla aynı platformda buluşmuş olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Lassa Uluslararası Satış ve Pazarlama Yöneticisi Halit Şensoy, "Bu yıl bir kez daha Cenevre Otomobil Fuarı’na katılarak çok sayıda uluslararası firma ve ziyaretçiyle ve ayrıca Avrupa ve İsviçre'deki iş ortaklarımızla bir araya gelmenin heyecanını yaşadık. 

Heyecanımızın bir diğer sebebi de, tek damla yakıt kullanmadan, sadece güneş enerjisiyle dünya turu atmak üzere yola çıkan Solar Impulse'ın Türkiye’de de Brisa ile bir Resmi Ortaklık sözleşmesi imzalamış olması. 

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ve temiz teknolojilerin neleri başarabileceğini göstermek üzere tasarlanan ve sadece güneş enerjisiyle hem gündüz hem de gece hiç durmadan yol alabilen tek uçak olan Solar Impulse, bu sene fuarın ilgi odağı oldu. Şirketimizin sürdürülebilirlik anlayışıyla hayata geçirdiği bu sponsorluk haberini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. 

Brisa çatısı altında, ‘yolculuğunuzun geleceğini tasarlamak’ olarak belirlediğimiz vizyonumuz doğrultusunda, müşteri beklentilerini eksiksiz şekilde karşılayan lastikleri pazara sunmaya devam edeceğiz” dedi. 60'tan fazla ülkede araç sahiplerine ulaşan Lassa markalı lastikler, son dönemde Çin, Hong Kong ve Avustralya gibi Asya-Pasifik bölgesindeki yeni pazarlara da yayılmaya başladı.

Hiç yorum yok