Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CENEVRENİN YILDIZLARININ TERCİHİ PİRELLİ

Premium segment araçların tercih edilen orijinal ekipman tedarikçisi Pirelli, Cenevre Fuarı’nda sergilenen en gelişmiş ve en prestijli SUV’...

Premium segment araçların tercih edilen orijinal ekipman tedarikçisi Pirelli, Cenevre Fuarı’nda sergilenen en gelişmiş ve en prestijli SUV’lar ve supersport otomobillerle birlikte yer alıyor. 

2014 yılındaki 266 yeni homolgasyonla dünya genelinde toplam 1846 homologasyon adetine ulaşan Pirelli Lamborghini ile de iş birliği yapıyor; Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce ve üzerindeki P Zero lastikleri Cenevre’de sergileniyor. 

 Premium segmentte homologasyon itibarıyla liderliğini devam ettiren Pirelli, Cenevre Fuarı’nda. Pirelli, 2014 yılında toplam 266 homologasyon alırken bunların 213’ü premium ve prestij sınıflarında yaşandı: bu rakam geçen yıla göre yüzde 6 artış anlamına geliyor. 2014 yılında alınan kullanım onaylarının 118’i işaretli (lastiğin yanağında bir araç imalatçısı için özel olarak üretildiğini gösteren özel işaret) lastiklerde oldu. 

Bu son onayların ardından, Pirelli’nin dünya genelindeki toplam homologasyon sayısı 1846 ile yeni bir rekor kırdı. Bu rekorun izlerini, Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce gibi en güçlü süper otomobillerin yanı sıra son nesil SUV’ların da Pirelli lastiklerini taşıdığı 85. Cenevre Otomobil Fuarının dört bir yanındaki stantlarda görmek mümkün. Ancak, Pirelli sadece güç ve performanstan ibaret değil. 

Cenevre Otomobil Fuarındaki otomobillerin çoğu, sürücülerin lastikleri patladığında dahi yollarına devam edebilmelerine imkân sağlamak için Pirelli mühendisleri tarafından geliştirilen Seal Inside teknolojisine güveniyor. 

 En prestijli SUV’lar P ZERO ve SCORPION lastiklerini tercih ediyor Bu seneki Cenevre Otomobil Fuarında en dikkat çeken şeyler arasında; Avrupa lansmanını yapan Audi Q7’den yenilenen Audi Q3’e kadar uzanan ve elbette yeni ve teknik olarak gelişmiş Volvo XC90’ın yanı sıra BMW X5M ile X6M’nin de bulunduğu dünyanın en önemli SUV’ları yer alıyor. 

Birbirinden farklı bu modellerin hepsi de güç ve çekiş yeteneklerini yere etkin bir şekilde iletebilmek için Pirelli Scorpion (ya Scorpion Verde ya da All Season olarak) veya P Zero lastiklerini tercih etti. 

Pirelli, mükemmel yol tutuşu ve ıslak zeminde frenleme ve bunların yanı sıra bu kadar ağır basan otomobillerden en fazla verimin sağlanması için gerekli iç stabilitenin de garanti edilebilmesi için bu önemli SUV’ların her birisinin ölçülerine uygun olarak özel olarak üretilmiş homologe lastikler sundu. 

Son nesil süper otomobiller için P ZERO Geçtiğimiz Aralık’ta sunulan Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition’un ardından, Lamborghini ile Pirelli arasında şimdiden efsane olan işbirliğinin yeni safhası da Cenevre’de sergileniyor. Yeni Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce, sadece P Zero lastikler üzerinde satışa sunulacak. 

Sant’Agata Bolognese’den çıkan ve dünya prömiyerini Cenevre’de yapan bu en son süper otomobil, olağanüstü gücünü P Zero Corsa ile yola aktaracak. Pirelli’nin Seal Insida teknolojisi de Cenevre’de Pirelli, ‘Artırılmış Mobilite’ felsefesini tanımlayan çok çeşitli çözümlerin bir parçası olarak Seal Inside teknolojisini de Cenevre’de sergiliyor. 

Volkswagen’in (Cenevre’de lansmanı yapılan Touran’dan geçtiğimiz yıl Paris’te sergilenen Passat’a kadar) bir çok aracı için orijinal ekipman olan Pirelli lastiklerinde görülen bu teknoloji, Pirelli’nin son ürünü olan Avrupa pazarında Ocak ayında satışa sunulan ve bütün mevsimlerin lastiği anlamına gelen Cinturato All Season’ın birinci sınıf olma özelliğini daha da artırıyor. 

 Seal Inside, sürücülerin 4 mm’ye kadar delinmelerde bile lastiklerinde herhangi bir basınç kaybı yaşamadan yollarına devam edebilmesini sağlayan yeni bir teknoloji. 

Bu tür bir patlağın meydana gelmesi durumunda, lastiğin içinde bulunan bir sızdırmazlık maddesi, hava kaçışına engel olmak için patlamaya yol açan yabancı cismin etrafını sararak sertleşiyor. Cisim lastikten çıkarıldığında, sızdırmazlık maddesi de genleşerek deliği tıkıyor.

Hiç yorum yok