Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ KIA SORENTO NİSANDA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Kia Motors, çarpıcı tasarımlarıyla ödülleri toplamaya devam ediyor. Markanın SUV segmentindeki önemli temsilcisi Kia Sorento ilk kez, prest...

Kia Motors, çarpıcı tasarımlarıyla ödülleri toplamaya devam ediyor. Markanın SUV segmentindeki önemli temsilcisi Kia Sorento ilk kez, prestijli bir ödül olan 'iF Tasarım Ödülü’nü kazandı. 
Dünya çapında saygınlığa sahip tasarım ödülü programının jürisi, Nisan 2015 itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak olan üçüncü nesil Sorento'yu, 'Ürün' kategorisinde bir ödülle onurlandırdı. Modelin genel tasarım kalitesi ödüllendirilirken, boya, yenilikçilik düzeyi, çevreye etki ve güvenlik gibi kriterleri de jüri tarafından değerlendirildi. 
 Yeni Kia Sorento, iF Tasarım Ödülü'nü kazanan yedinci Kia modeli oldu. Kia Motors 2010 yılından beri, Kia Venga, Sportage, Optima, Picanto, pro_cee'd ve Soul gibi modelleriyle her yıl, gıpta ila bakılan ödüllerin en az birini kazandı. İleri teknoloji ürünü özellikler ve yeni dört çeker sistemi Yeni Kia Sorento, tarz sahibi ve kullanışlı bir SUV olarak dikkat çekiyor. 
Aracın arkaya doğru yumuşak hatlarla eğilen tasarımı, Sorento'ya kıvrak ve şık bir görünüm veriyor. Geniş ve ferah iç hacim, içinde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler Sorento’nun prestijini daha da artırıyor. 

Yedi koltuk seçeneği ile Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Kia Sorento, daha uzun bir aks mesafesine ve önceki versiyonlarına kıyasla, daha büyük bir yolcu alanına sahip. Bagaj hacmi de bu modelde daha da büyüyerek, koltukların yatık durumunda 1.732 litreye kadar yükseliyor. 
Kia Sorento, 2.0 litre dizel motorda 185 PS güç üreterek perfomansını dört çekiş özelliği ile araziye taşıyor. Yatay ve paralel park etmeyi sağlayan akıllı park sistemi, trafikte öndeki araç ile aradaki mesafeyi koruyan akıllı hız sabitleme sistemi ile yüksek teknolojiyi, ısıtmalı ve soğutmalı koltukları ile konforu, panoramik sunroofu ile ferahlığı sunuyor.

-->

Hiç yorum yok