Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW X5 M VE X6 M MİCHELİN LASTİKLERİ İLE YOLLARA ÇIKACAK

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, otomotiv devi BMW ile işbirliği anlaşması imzaladı.  BMW’nin, yükse...

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, otomotiv devi BMW ile işbirliği anlaşması imzaladı. 

BMW’nin, yüksek performanslı yeni modelleri X5 M ve X6 M modelleri 21 inçlik Michelin Pilot Super Sport lastikleri ile yollara çıkacak. 

BMW ile uzun süredir, farklı model araçları ile işbirliği içinde olan Michelin, 2 yıllık çalışmanın sonucunda BMW M serisine özel olarak geliştirdiği modeli ortaya çıkardı. Geliştirme aşamasında 1400 civarı prototip lastik ve 500 civarı ön üretim lastiği üretilirken, BMW’nin istediği kriterlere ulaşılması için sayısız teste tabi tutulduktan sonra ortaya çıkarıldı. 

Michelin’den şekil değiştirebilen lastik İlk olarak dayanıklılık yarışları lastiği olarak geliştirilen çoklu-karışım teknolojisinde, lastiğin sol ve sağ taraflarında farklı kauçuk karışımları kullanılıyor. Lastiğin dış omuzu virajlarda sıra dışı bir kavrama ve aşınmaya karşı dayanıklılık sağlarken, kanallar dönüşler ve yol tutuşu için optimum hale getirilmiş, iç omuz ise ıslak zeminlerde kavrama sağlamak için tasarlandı. 

Variable Contact Patch 2.0 özelliğinin sunduğu inovatif özellikler sayesinde lastik, sürüş koşullarına göre , esneyebilme özelliği taşıyor. Böylelikle aracın bütünü kontrol altına alınmış olurken, viraj esnasında zeminle temas yüzeyinin şekli değişse bile, lastiğin yola temas eden alanı aynı kalıyor. 

‘MICHELIN Total Performance’ ile geliştirildi Lastiklerin geliştirilmesi sırasında Michelin mühendisleri farklı alanlarda performansı artırarak diğer alanlardan ödün vermemeye odaklanmaktadır,. Michelin Total Performance stratejisi ile geliştirilen lastikler, BMW X5 M ve X6 M kullanıcılarına maksimum seviyede performans ve güvenliği bir arada sunuyor.

Hiç yorum yok