Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SUBARU AKILLI OTOMOBİL PLATFORMU İLE TURKCELL TEKNOLOJİ ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU

ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2014 Gladyatörleri kapsamında, “Turkcell Teknoloji Ödülü”, Akıllı Otomobil Platformu ile Subaru markasının ...

ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2014 Gladyatörleri kapsamında, “Turkcell Teknoloji Ödülü”, Akıllı Otomobil Platformu ile Subaru markasının oldu. 

7 Ocak gecesi Zorlu Raffles Otel’de düzenlenen geleneksel gecede; Subaru Genel Müdürü Halil Karagülle Turkcell Teknoloji Ödülünü Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş’ın elinden aldı. Bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2014 Gladyatörleri’nde, Turkcell ile birlikte hayata geçirdiği “Akıllı Otomobil Platformu” ile ‘’Turkcell Teknoloji Ödülü’’ nün sahibi Subaru markası oldu. 

Subaru’nun Türkiye’de satışa sunulan tüm otomobillerine entegre edilebilen akıllı platform ile internet dünyası otomobilin içerisine taşınıyor. Bilgi, eğlence ve yol yardımı gibi özellikleri bir arada barındıran platform sayesinde, hem kullanıcılar hem de yolcular güvenlikten ödün vermeden mobil internet dünyasını kullanarak keyifli yolculuk yapabiliyorlar. 

Subaru’nun Türkiye’de satışa sunulan tüm otomobillerine entegre edilebilen ‘’Akıllı Otomobil Platformu’’ ile aracı ve sürücüsünü güvenlikten ödün vermeden dış dünya ile etkileşimde tutuyor. Sistem tüm Subaru modellerinde opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Tek tuşla bilgi, eğlence ve yol yardımı mümkün. 

Turkcell Akıllı Otomobil Platformu, araç içindeki bilgi ekranının internete bağlı şekilde çalışmasına olanak tanıyor. Tüm Türkiye’de, trafik durum bilgisini kullanarak trafikte zaman kaybının önüne geçiyor. Araç içindeki ekrandan alternatif rotaları seçerek, zamanın yanında yakıt tasarrufu yapmak da mümkün hale geliyor. Ayrıca büyük şehirlerin sorunu olan park konusuna da çözüm getiriliyor.

Sistem ekranından en yakındaki otoparklar ve saat bazlı kullanım fiyatları görüntülenebiliyor. Otopark sistemde kayıtlı numaradan aranıp boş yer olup olmadığı sorulabiliyor. Sistemde içerisinde tüm Türkiye için eczane ve akaryakıt istasyonları da kayıtlı bulunuyor. Gerektiğinde nöbetçi eczaneleri belirleyerek navigasyon ile kolayca ulaşmak mümkün olabiliyor. 

 Yol yardımı gerektiğinde, ekran üzerindeki tuşa basarak yol yardım merkezi harekete geçirilebiliyor. Bu tuş aynı zamanda aracın konum bilgisini merkeze ilettiği için bulunulan yeri tarif etmeye de gerek kalmıyor. Yolda olmak daha keyifli hale geliyor. Aracında dilediği şarkıyı seçebilmek isteyenler, milyonlarca şarkının yer aldığı “Fizy” uygulamasını sistem dahilinde kullanabiliyorlar. 

Yoğun trafikte saatler süren yolculuk yapmak zorunda kalanlar için platform, gazetelerden güncel haber içeriklerini aracın ekranında görüntülüyor. Güvenli sürüşten ödün vermeden sosyal medya takip edilebiliyor. Facebook durumunu güncellemek ve tweet atmak da mümkün olabiliyor. 

Tabii tüm bunlar sürüş güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde gerçekleşiyor. Platform içerisinde yer alan sosyal medya uygulamaları, sürüş sırasında 10 kilometrenin üzerine çıkıldığı durumlarda kendini otomatik olarak kapatarak kullanımı engelliyor. Yine uygulama sayesinde araç sahipleri, araçlarını kendi kullanmadıkları durumlarda, cep telefonlarından araçlarının gittiği rotayı takip ederek son vardığı noktayı görebiliyor.

Hiç yorum yok