Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SHELL TÜRKİYENİN YOL EMNİYETİ ÇALIŞMALARINDA BÜYÜK BAŞARI

Shell, 13 Kasım 2014’te hizmet aldığı lojistik şirketleri ve tedarikçileri ile 5. Shell Yol Emniyeti konferansında biraraya geldi.  ...

Shell, 13 Kasım 2014’te hizmet aldığı lojistik şirketleri ve tedarikçileri ile 5. Shell Yol Emniyeti konferansında biraraya geldi. 

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem’in yaptığı açılış konuşmasında Erdem “Yol emniyetinde her yıl daha iyiye gidiyoruz. Shell Türkiye, kendi kontrolü altındaki operasyonlarda çevreye ve insan hayatına zarar verecek bir trafik kazası yapmadan 81 Milyon Km’lik yolculuk gerçekleştirmiştir. 

Emniyet önlemleri ile ortadan kaldırılacak her türlü olumsuz durum, bizim için sadece sayısal bir veri değil, insanımıza, ülkemize verdiğimiz değeri ifade ediyor. Shell olarak yol emniyetindeki bilgi ve tecrübemizi kamu kurumları ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerle paylaşıyor, ülkemizde yol emniyeti bilincinin artması için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi. 

Trafik kazalarının ve kazalara bağlı kayıpların azaltılması amacıyla bir çok projeyi hayata geçiren Shell, yol emniyetine odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkıda bulunmaya devam ediyor. 13 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen konferansa Shell’in hizmet aldığı lojistik şirketleri ve tedarikçileri katıldı. Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Shell Global Yol Emniyeti Genel Müdürü Linda Philips de kısa bir konuşma yaptı. 

Philips “Türkiye özellikle sürücü davranışlarından kaynaklanan kaza riski yüksek olan bir ülke. Son 1 haftamı geçirdiğim ülkenizde Shell’in sürücüleri için yol emniyetiyle ilgili gerçekleştirdiği eğitimlere katıldım; simülasyonlardan ve diğer çalışmalardan çok etkilendim. Sürücülerimizin her akşam emniyetle evine ulaşması bizler için çok önemli. Bu nedenle bu amaca yönelik yapılan tüm çalışmaları destekliyoruz” dedi. 

Konferansta lojistik şirketleri ve tedarikçilerin Shell ile birlikte yapılan örnek uygulamalarının ve bu uygulamalardan kazanımlarının paylaşıldığı panele ek olarak, interaktif binek araç kaza analizi ve araç sürerken öfke yönetimi gibi konular da ele alındı. 

Konferans sonrası konuşan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem; “Yol Emniyeti konusu, Shell için çok büyük öneme sahip. Sürdürülebilirlik stratejimizin önemli bir parçası olan ‘Küresel Yol Emniyeti’ projemiz ile araç kullanan çalışanlarımız, tedarikçilerimizin ve bize hizmet veren lojistik şirketlerinin çalışanlarının emniyetli bir şekilde seyahat etmesini sağlamayı, içinde faaliyet gösterdiğimiz toplumlarda da bu konudaki farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. 

Örneğin bu kapsamda Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı’ programını ve Ulusal Trafik Güvenliği Platformu’nu destekleyerek, son üç yılda 97.000 kişiye yol emniyeti eğitimi verdik. Shell Türkiye, kendi kontrolü altındaki operasyonlarda çevreye ve insan hayatına zarar verecek bir trafik kazası yapmadan 81 Milyon Km’lik yolculuk gerçekleştirmiştir. Bu çok önemli. 

Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Shell Yol Emniyeti Konferansı, yol emniyeti konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak için gerçekleştirdiğimiz en önemli etkinliklerden biridir. Shell olarak yol emniyetine odaklı sosyal sorumluluk projelerimizle topluma katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Hiç yorum yok