Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ AUDİ Q7 DETROİT AUTOSHOWDA TANITILACAK

Bildiğiniz üzere Yeni Q7 Paris Otomobil Fuarı’na yetişememişti. VW grubunun fuarda organize ettiği gecede basın mensuplarından gelen bir so...

Bildiğiniz üzere Yeni Q7 Paris Otomobil Fuarı’na yetişememişti. VW grubunun fuarda organize ettiği gecede basın mensuplarından gelen bir soruya Ulrich Hackenber'in verdiği cevap otomotiv basınının gündemine oturdu. 

Yeni Q7 yi ne zaman görebileceğiz sorusuna, “Detroit’e bir yolculuk yaparsanız görebileceksiniz” diye cevap gelince Ocak ayında Detroit’te yapılacak olan Auto Show da Yeni Q7 nin tanıtımının yapılacağı kesinleşmiş oldu. 

Yeni Q7 selefinden 350 kg daha hafif olacak. Bu yeniliğin temelinde çelik ve alüminyum bileşenlerden oluşan yeni MLB platformu var. Eski versiyonu gibi 5 metreden uzun olacak araba 7 yolcu taşımaya da devam edecek. 

Daha önce casus kameralara görünen aracın iki tarafındaki kapaklar arabanın hem akaryakıt hem de elektrikle yol aldığının ipucunu verdiğinden arabanın plug-in hibrit kombinasyonuna sahip olacağı biliniyor. 

Bu kombinasyonu daha önce Porsche Cayenne SE-Hybrid modelinde deneyen firma eğer bu rotadan sapmazsa 3.0 litre V6 benzinli motorun yanında 100hp lik bir elektrik motorunu ekleyerek muazzam bir güç elde edecek.Automagg

Hiç yorum yok