Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT PARİS OTOMOBİL FUARI’NDA İLK GÖSTERİMLER VE YENİLİKLERLE OTOMOBİLSEVERLERLE BULUŞUYOR

Renault markası, Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri gerçekleştiriyor. Yeni Espace ve EOLAB konsepti. Yeni Espace evrim geçirerek ...

Renault markası, Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri gerçekleştiriyor. Yeni Espace ve EOLAB konsepti. Yeni Espace evrim geçirerek son derece zarif bir crossover’a dönüştü. 

EOLAB duygu dolu tasarımı, sahip olduğu teknolojiler ve sunduğu verimlilik ile hayalleri yakalayan bir konsept otomobil… Renault Espace modelini yeniden yarattı. Markanın amiral gemisi niteliğindeki modeli Espace son derece kapsamlı bir dönüşüm geçirdi. 

Havacılık dünyasından esinlenerek tasarlanan Yeni Renault Espace büyük bir crossover’ın coşkulu hatlarını zarif ve bir o kadar da sağlam bir görünüm ile birleştiriyor. Espace, bir aile otomobilinin çevik kullanım ve modülerlik özelliklerine üst düzey stil ve sürüş zevki katıyor. 

Otomobilin hem beş hem de yedi koltuklu versiyonunda ustaca düşünülmüş iç mekan modülerliği sunuluyor. Renault aynı zamanda kendine özgü “Initiale Paris” versiyonunu da Renault Espace ve Clio ile sunuyor. “Initiale Paris” versiyonu Renault modellerinin lüks versiyonlarında sunulacak. Initiale Paris versiyonunun dört kilit özelliği; sıra dışı görüntü, eşsiz detaylar, alışılmışın dışında lüksü ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmeti. 

Espace seçkin dış tasarım özellikleri, iç mekâna ve seyahat konforuna verilen özel önem, en gelişmiş ekipmanlar ve teknolojiler ile öne çıkıyor. EOLAB, Renault’nun çevre konusunda inovasyon sembolü olan, markanın ultra düşük yakıt tüketimi elde etmenin yollarını araştıran yepyeni prototipi. Kombine NEDC döngüsündeki tüketimi 1 litre/100km düzeyinde; bu da 22g CO2/km’ye denk geliyor. EOLAB Concept’in tasarımında, tüm parametreler zorlanarak otomobilin stili kusursuz hale getirildi. 

Bu güçlü tasarımın çizgilerinde hem aerodinamik hem de ağırlık gibi unsurlar göz önünde bulunduruldu. Renault Paris Fuarı’nda ayrıca Twingo modelini de sergiliyor. Orijinalinin piyasaya çıkarılmasından yirmi yıl sonra Renault, sloganı “Invent a life to go with your Twingo” (Twingo’yla gidebileceğiniz bir hayat kurun) reklam kampanyasına gönderme yapıyor. Renault, Paris Otomobil Fuarı’nda %100 elektrik motorlu süper şehirli ZOE ile basına hizmet verecek. 

Fuarın basın günlerinde bir düzine ZOE katılımcı medyaya farklı salonlar arasında shuttle hizmeti verilecek. Basın ve halk günlerinde ise altı ZOE, Kangoo Z.E. ve iki Twizy ile Energies Salonu’ndaki pistte (Hall 2.1) ücretsiz deneme sürüşü için hazırlandı. 

Renault’nun elektrik motorlu araçları yaklaşık 3bin ziyaretçi tarafından test edilecek. Renault standında ayrıca elektrik motorlu araç teknolojisini daha da ileriye taşımak için Formula E aracı Spark-Renault SRT-01E de sergileniyor. 

Motor sporları yeni bir çağa taşıyacak 2014/15 Formula E şampiyonasının aynı zamanda teknik ortağı olan Renault, Formula E’yi elektrik motorlarını ve pilleri hem performans hem de menzil açısından ilerletme alanı olarak ele alıyor. Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri Renault, Espace’ı yeniden yarattı Bundan otuz yıl önce Renault Espace, otomobil dünyasında devrim yaratarak taşları yerinden oynattı. 

Bugün ise yeni Espace evrim geçirerek son derece zarif bir crossover’a dönüştü. Espace, bir aile otomobilinin çevik kullanım ve modülerlik özelliklerine üst düzey stil ve sürüş zevki katıyor. Yeni Espace’ın iç mekanında ileri teknoloji, konfor ve huzur hakim. Yenilikçi iç mekandaki ana unsur, yeni Renault Espace’ın tasarımı ile pürüzsüz bir şekilde uyumlu olan havada asılı duran konsol. 

Yeni Espace havacılık ve ileri teknoloji ilhamının birer meyvesi olan detayları bünyesinde barındırıyor. BOSE Surround sistemi, sürücünün isteklerine ve ruh haline göre kendini adapte edebilen teknolojik bir devrim olan Multi-Sense®, sürüş desteği ve güvenlik fonksiyonlarının yanı sıra Yeni Espace 250kg daha hafif ve %20 daha ekonomik. 

Yeni Clio Sport Tourer: Zarif tasarımlı bir otomobil Yeni Renault Clio Sport Tourer, Renault’nun Paris Otomobil Fuarı’ndaki standında ortaya çıkardığı büyük yeniliklerden biri. Bu yeni model, hatchback versiyonuyla aynı dinamik genleri taşıyor; ancak tasarımcısı Yohann Ory’nin dikkatle yarattığı kendine has bir kimliğe de sahip. Hatchback’te olduğu gibi arka kapı kolları bu versiyonda da gizli. 

Clio Sport Tourer güçlü tasarımıyla ön plana çıkan fakat bir o kadar da pratik olan bir otomobil arayışı içindeki müşterilerin ilgisini çekecek. Otomobil 430 dm3 bagaj hacmine sahip. Yeni Clio Sport Tourer, Yeni Clio gibi Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. 

 EOLAB, çevre konusunda 1 litre/100km ultra düşük yakıt tüketimi ile Renault’nun inovasyon sembolü Renault, ultra düşük yakıt tüketimi elde etmenin yollarını araştıran yepyeni prototipi EOLAB’ı günyüzüne çıkarıyor. 

Aracın kombine NEDC döngüsündeki tüketimi 1 litre/100km düzeyinde; bu da 22g CO2/km’ye denk geliyor. Tasarımcılar böylesine düşük değerler elde etmek için tüm dikkatlerini üç noktada odakladılar: ağırlığın azaltılması, aerodinamik özelliklerin iyileştirilmesi ve günlük kullanımda sıfır emisyon sunan “Z.E. Hybrid” teknolojisinden istifade edilmesi. 

Çevre odaklı yenilikçi bir girişim olan EOLAB, 100 gerçekçi teknolojik gelişmeyi barındırıyor. Tüm bu gelişmeler 2015’ten itibaren Renault modellerinde sırayla yerlerini alacak. EOLAB, elektrik motorlu araçları sayesinde sıfır-emisyonlu mobilite alanında öncü konumundaki Renault’nun taahhüdünü vurguluyor. 

Söz konusu taahhüt, giderek düşen karbon ayak izine sahip modelleri makul fiyatlarla müşterilere sunmaya dayanıyor. Initiale Paris: Renault’nun kendine özgü imzasında yeni bir stil Renault, markanın seyahat konforu vizyonunu yansıtan Initiale Paris imzasını yeniden tanımladı. Initiale Paris versiyonu, Renault modellerinin lüks versiyonlarında sunulacak bu yaklaşım Clio ile başladı, Yeni Espace ile devam ediyor. 

Initiale Paris versiyonlarını dört kilit özelliği: sıra dışı görüntüleri, eşsiz detayları, alışılmışın dışındaki lüksü ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmeti. Espace Initiale Paris ve Clio Initiale Paris’teki seçkin dış tasarım özellikleri, iç mekana ve seyahat konforuna verilen özel önem, hem ekipman hem malzeme kalitesi, Renault’ya özgü teknolojik inovasyonların ve teknolojiler ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 

Yeni Twingo – Gerçek dünyayla iç içe bir yaşam Orijinalinin piyasaya çıkarılmasından yirmi yıl sonra Renault, sloganı “Invent a life to go with your Twingo” (Twingo’yla gidebileceğiniz bir hayat kurun) reklam kampanyasını yeniden ele alıyor. Twingo, diğer küçük otomobillerde olduğu gibi, Renault markasının otomobil vizyonu sayesinde döneme damgasını vuruyor. Paris Otomobil Fuarı’nda elektrik motorlu Renault otomobilleri Renault’nun Z.E. serisinin amiral gemisi ZOE 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Paris Otomobil Fuarı’nda Renault’nun elektrik motorlu araçları da yer alıyor. 

ZOE ile shuttle hizmeti veriliyor ayrıca ZOE, Twizy ve Kangoo Z.E.deneme sürüşü gerçekleştiriliyor. Elektrik motorlu araçlar için şarj ağı Fransa ve Avrupa’da yaygınlaşıyor; 54 şehirde 4bin 200 şarj istasyonuna ulaşılmış halde. Bütün Renault şebekesi de ilave 875 şarj istasyonu sunuyor. Fransa’da şimdiden 8 bin 330’dan fazla şarj noktası var. Avrupa’da 2013 sonunda halka açık 40 bin şarj noktası bulunuyordu; bu 2012’e oranla %40 artış anlamına geliyor. 

Formula E şampiyonası yarış otomobili Spark-Renault SRT-01E Renault aynı zamanda Alain Prost ve Jean-Paul Driot tarafından kurulan ve FIA Formula-e şampiyonasında yarışan e.dams takımının unvan ortağı. Prost aynı zamanda Marka’nın elçisi ve dört kez F1 dünya şampiyonluğunu elde etmiş bir isim. 

Kurulduğu ilk günlerden beri motor sporlarında ve elektrikli araç alanında öncü olan Renault, 13 Eylül’de Çin’in başkenti Beijing’de başlayan 2014/15 Formula E şampiyonasında elektrikli aktarma organlarının mimarı olarak en önemli rolü üstlendi. Yeni şampiyonanın başlangıç sezonunda mücadele eden her araç Spark-Renault SRT-01E. Renault Sport mühendisleri, motor sporları ve elektrikli araç (Twizy, Twizy Renault Sport F1) alanındaki en üst düzeydeki deneyimlerini ortaya koyuyor.

Hiç yorum yok