Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES-BENZ C63 AMG VE C63 AMG S TANITILDI

Mercedes-Benz merakla beklenen AMG GT modelinin ardından, kaputunun altında aynı motoru barındıran C63 AMG ve C63 AMG S modellerini tanıttı...

Mercedes-Benz merakla beklenen AMG GT modelinin ardından, kaputunun altında aynı motoru barındıran C63 AMG ve C63 AMG S modellerini tanıttı. 

Stuttgartlı üretici tarafından yeni geliştirilen 4-litre çift turbo V8 motor C63 AMG’de 475 bg güç ve 650 Nm tork üretirken, C 63 AMG S’te 510 bg güç ve 700 Nm tork elde edecek. Bu güç ve tork verileri standart otomobilin sedan gövde ile 0-100 km/s hızlanmasını 4.1 sn’de tamamlamasını sağlarken, station wagon gövdeli otomobil aynı hıza ulaşmak için 4.2 sn’ye ihtiyaç duyuyor. 

Daha güçlü C63 AMG S ise sedan gövde ile 100 km/s’ye 4 sn’de ulaşırken, Estate versiyon bu hıza ulaşmak için ikizinden 0.1 sn daha fazla süreye ihtiyaç duyuyor. Bütün C63 AMG versiyonlarının maksimum hızı elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılıyor. C63 AMG ve C63 AMG S’in ürettiği güç yere 7-iler AMG SPEEDSHIFT şanzıman üzerinden aktarılıyor. 

Donanım ve yazılımında yapılan küçük değişiklikler yardımıyla geçmişe göre daha hızlı olduğu iddia edilen şanzımanın direksiyon üzerinde bulunan kulakçıkları bile elden geçirilmiş. Standart C63 AMG mekanik kilitli arka diferansiyel ile birlikte sunulurken, daha güçlü seçenekte elektronik kilitli arka diferansiyel yer alıyor. 

Performans egzoz sistemi ise her iki versiyonda da opsiyonel olarak sunuluyor. Daha güçlü C63 AMG S sahip olduğu elektronik kilitli arka diferansiyelin yanı sıra, AMG GT’de de karşımıza çıkan ve sertliği sürüş kondisyonlarına göre bir saniyeden daha az sürede değişebilen aktif motor ayakları ile de dikkat çekiyor. 

C63 AMG 18 inçlik 10 kollu alaşım jantlarla, C63 AMG S ise 19 inçlik beş çift kollu jantlarla geliyor. Seramik kompozit frenler ve spor lastikler daha güçlü versiyonun opsiyon listesinde yer alıyor. Mercedes-Benz yeni C63 AMG ve C63 AMG S’i, AMG GT modeli ile birlikte 2 Ekim’den itibaren Paris Otomobil Fuarı’nda gösterecek.haber7

Hiç yorum yok