Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KİA GT KONSEPTİNİ ÜRETME KARARI ALDI

Kia da dört kapılı coupe pazarına girme kararı aldı. 2011 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı GT Concept modelini üretme kararı ...

Kia da dört kapılı coupe pazarına girme kararı aldı. 2011 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı GT Concept modelini üretme kararı aldı. 

2016 yılında satışa sunulması planlanan otomobille birlikte Kia, Audi A7 ve Porsche Panamera karşısında daha uygun fiyatlı bir rakip çıkartacak. Her ne kadar şimdilik Amerika pazarına odaklanılmış olsa da GT Concept’in bir de dizel motora sahip Avrupa versiyonu da olacak. 

3.3 lt’lik turbo beslemeli bir V6’ya sahip olan GT, 389 bg gücünde ve 534 Nm maksimum tork üretebiliyor. Arkadan itişli olarak tasarlanan otomobil sekiz ileri otomatik şanzımana sahip. Fuarda tanıtılan konseptte kullanılan ters açılan kapılar ise üretim versiyonunda yerini geleneksel kapılara bırakacak. 

Marka kimliğini oluşturan “Kaplan Burnu” tasarımı ise GT’de de kullanılacak. İlerleyen zamanlarda ise model gamına station wagon ve coupe versiyonları da eklenecek. akşam

Hiç yorum yok