Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DACİA 3 MİLYON ARAÇ SATTI

Fransız otomobil devi Renault ile ortaklığından sonra satış rakamlarını ciddi bir şekilde arttıran Dacia, 2004 yılında Renault ortaklığının...

Fransız otomobil devi Renault ile ortaklığından sonra satış rakamlarını ciddi bir şekilde arttıran Dacia, 2004 yılında Renault ortaklığının ilk ürünü olan Logan modeli ile başladığı macerada 3 milyonuncu otomobilini de satmış oldu. Romanyalı otomobil üreticisi Dacia, 2004 yılından beri tam bir başarı hikayesi yaşıyor. 

Ülkemizde de ciddi satış rakamları yakalayan Dacia, Renault ile ortaklığının meyvelerini fazlasıyla toplamışa benziyor. Ekonomik modelleri ile özellikle orta direk diye tanımlanan kesimin yoğun ilgisini çeken Dacia, ulaşılabilir otomobil denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri oldu. 

Rakipleri olarak bahsedebileceğimiz diğer ucuz Çinli markalara nazaran Renault'un da katkısıyla daha kaliteli ve uzun ömürlü modeller üreten Dacia, güvenilirliğini de arttırmış oldu. 

Paris Otomobil Fuarı'nda müşterisine teslim edilen 3 milyonuncu Dacia'nın modeli ise özelikle İngiltere'de çok tutulan Sandero Stepway. Özel olarak düzenlenen teslim töreninde konuşan Renault Global Satış Müdürü Nicolas Wertans, 10 yıldan bugüne Dacia'nın çok büyük bir başarı kaydettiğini ve bu başarının Renault'un global gücüne çok önemli katkıda bulunduğunu belirtti. 

Ülkemizde 3'ü binek, 3'ü de ticari olmak üzere 6 adet model sunan Dacia'nın en ucuz modeli ise 34.550 TL'lik fiyatıyla 1.2 litrelik benzinli motora sahip Sandero

Hiç yorum yok