Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ 2016 DA F1 PİSTLERİNDE OLACAK

Audi sürpriz bir şekilde LeMans ve Alman DTM yarışlarına katılıp burada başarılı olduktan sonra şimdi de F1 için hazırlanıyor. Ancak Audi F...

Audi sürpriz bir şekilde LeMans ve Alman DTM yarışlarına katılıp burada başarılı olduktan sonra şimdi de F1 için hazırlanıyor. Ancak Audi F1 e katılırsa LeMans ve DTM’den çekilecek. 

F1 yarışlarını şimdilik Mercedes domine ediyorsa da F1 meraklıları Audi’den umutlu. Hatta Fernando Alonso’nun Audi pilotu olacağı bile söylentiler arasında. Audi bu yarışlara katılırsa LeMans ve DTM deki yerini yine aynı gruptan Volkswagen veya Porche ‘ye bırakmayı planlıyor. 

Pist gündemine bomba gibi düşen bu haber Audi’nin Ferrari takımının patronu Stefano Domencail’i işe alması ile ortaya çıktı. Domencail DTM ve LeMans’ta hiçbir tecrübeye sahip değil hatta Almanca bile bilmiyor. Markaların teknolojik altyapı ve finansal güçlerini ispatlamak için de katıldıkları organizasyona Audi sıfırdan başlamayacak. 
Hali hazırda yarışmakta olan bir takımı satın alarak pole pozisyonunu hedefleyen firmanın yarışlara katılmayı hesapladığı tarih te pek uzakta değil.arabalar

Hiç yorum yok