Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CİTROEN C1 39.900 TL DEN SATIŞTA

Yeni C1, selefinin aksine oldukça agresif bir ifadeye sahip. Her ne kadar daha iri görünse de, sadece 2 cm artan 3.46 metrelik uzunluğuyla ...

Yeni C1, selefinin aksine oldukça agresif bir ifadeye sahip. Her ne kadar daha iri görünse de, sadece 2 cm artan 3.46 metrelik uzunluğuyla C1 aslında hala oldukça küçük. 

Buna karşılık küçük bir otomobil için cömert sayılabilecek bir kabine sahip ve saklama alanları açısında da artık daha kullanışlı. 196 litrelik bagaj hacmiyse 2 valiz alabilecek bir genişliğe sahip. C1’in tıpkı dışı gibi kabininde de artık daha şık çizgilerle karşılaşıyoruz. 

Gövde rengine bağlı olarak farklı renklerde alınan parlak orta konsol, standart donanımdaki deri direksiyon ve tek parça ön koltuklar sayesinde modern ve şık bir kabin tasarımı sunuluyor. 

DONANIM LİSTESİ ZENGİNLEŞTİ 
Zengin bir donanıma sahip C1. ABS, ESP, yokuş kalkış desteği, sürücü ve yolcu hava yastıkları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, USB girişi, bluetooth, klima, 7 inçlik dokunmatik tablet ekran, alkıllı telefonunuzu otomobille eşleyen Mirror Screen özelliği, uzaktan kumandalı merkezi kilit, ön sis farları ve LED gündüz farları, A-segmentinin geldiği noktayı gözler önüne seriyor adeta. 

Geri görüş kamerası ve 15 inçlik jantların opsiyonel olarak sunulduğu otomobil, özellikle Mirror Screen donanımıyla rakiplerinden ayrılıyor. Bu özellik, telefonunuzdaki önemli uygulamaları otomobilinizdeki dokunmatik ekrandan kullanabilmenizi, müziklerinize ulaşabilmenizi ve internet radyosuna erişebilmenizi sağlıyor. 

C1’deki bir diğer yenilik de açılabilen kumaş tavan. Geriye doğru katlanarak, kabini ferah ve havadar hale getiren kumaş tavan otomobilin Airscape adındaki en üst donanım paketinde sunuluyor ve kırmızı, siyah, gri olmak üzere 3 farklı renkte alınabiliyor. 

BAZ FİYATI 39.900 TL 
Süspansiyonları ve direksiyon sistemi yenilenen C1’in daha konforlu ve dengeli bir sürüşe sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle yalıtımın, tüysıklet eski modelden daha iyi olduğuna şüphe yok. 

Kaputun altındaki 68 beygir gücündeki 3-silindirli 1-litre motor ise tanıdık bir ünite. Küçük Citroen’e şehir içi kullanımında yeterli bir performans sağlayan bu motor, manuel veya ETG olarak adlandırılan 5-ileri robotize şanzımanla alınabiliyor. 4.2 litrelik yakıt tüketimiyle pratik olduğu kadar ekonomik bir karaktere de sahip olan C1’in fiyatıysa artan donanımla birlikte biraz yükselmiş durumda. 

Manuel şanzımanla sunulan Feel donanımlı baz versiyonu 39.900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyan C1’in benzinli versiyonuysa 44.900 TL’den başlıyor ve havadar Airscape versiyonunda bu rakama 4 bin TL daha ekleniyor.ajansotomobil

Hiç yorum yok