Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SCANIA IAA FUARINDA EN YENİ MOTORLARINI TANITTI

Scania, dünyanın önde gelen ticari araç fuarı IAA’da en yeni Euro 6 motorlarını tanıttı.  Scania’nın fuardaki en büyük iddiası bağım...

Scania, dünyanın önde gelen ticari araç fuarı IAA’da en yeni Euro 6 motorlarını tanıttı. 

Scania’nın fuardaki en büyük iddiası bağımsız testler sonucu elde edilen verilere göre motorlarında en düşük yakıt tüketimi değerlerini elde etmesi. Scania, IAA Fuarı kapsamında müşterilerinin karlılık ve sürdürülebilir başarıya ulaşmaları yönündeki çalışmalarını sergiledi. 

Euro 6 motorlarda dahil olmak üzere pazardaki en geniş motor seçeneği yelpazesine sahip Scania’nın bu konudaki en büyük kozu ise bağımsız testler sonucu elde edilen düşük yakıt tüketimi değerleri. Sadece SCR sistemine sahip Scania'nın 6 silindirli 13 litrelik motorunun uzun yollarda rakip tanımayacak şekilde tasarruflu olduğu yapılan testler sonucu ispatlandı. 

Scania şimdi bu başarısını bir adım daha ileriye götürerek yüzde 100 biodizelle çalışan hibrid motor teknolojisiyle daha fazla talebe cevap vermeyi amaçlıyor. Her ihtiyaca uygun motor Scania, müşterilerinin her ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla 250 ile 730 beygir arası güç seçeneğine sahip 18 farklı Euro 6 motor seçeneği sunuyor. 

Önemli parçaları ortak olan 3 temel motor tipi kullanılarak sunulan bu geniş motor gamı düşük yakıt tüketiminin yanı sıra güç ve tork açısından en iyi değerleri sağlıyor. Geçen yıl tanıtımı yapılan Streamline ile yüzde 8’e kadar varan oranlarda daha az yakıt tüketim değerine ulaşan Scania, IAA Fuarında tanıtılan yenilikler ile yüzde 3’lük bir azalma daha sağlıyor. 

Hibrid otobüs Scania’dan yola çıkıyor IAA Fuarı kapsamında sergilenen bir diğer önemli araç ise biodizel yakıt ile çalışan tek onaylı hibrid otobüs Scania Citywide. 

Saatte en fazla 100 km hıza ulaşabilen bu otobüs şehiriçi ve şehirlerarası kullanım için uygun. 10.9 ve 18.1 metre arası uzunluğa ve 250 ila 360 arası beygir gücüne sahip Scania Citywide’da biodizel ve doğalgaz alternatifleri de sunuluyor.

Hiç yorum yok