Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İTALYAN YARIŞ DEVİ DUCATİ İDDİASINI EMC İLE GÜÇLENDİRİYOR

Ducati 2014 MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonaları’nda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olması için EMC ile çalışıyor.  EMC,...

Ducati 2014 MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonaları’nda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olması için EMC ile çalışıyor. 

EMC, İtalyan yarış devi Ducati’ye bilgi teknolojileri varlıklarından tam anlamıyla yararlanması için yardımcı oluyor. İstanbul, 8 Eylül 2014 - EMC, Ducati Corse yarış ekibi ile işbirliği yaparak şirketin 2014/15 yarış sezonuna yönelik bilgi teknolojileri stratejisini destekleyeceğini açıkladı. 

Bu kapsamda sunulacak olan teknoloji çözüm ve ürünleri ekibin yarışlarda pistlerde üretilen verilerden daha hızlı ve gerçek zamanlı olarak yararlanmalarına yardımcı olacak. Bu şekilde de Ducati’nin bu seneki MotoGP Dünya Şampiyonası ve SuperBike Dünya Şampiyonası’ndaki iddiasını kuvvetlendirmesine katkıda bulunacak. 

EMC İtalya Genel Müdürü Marco Fanizzi konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Büyük Veri analizinin birçok farklı disiplinde önemi gittikçe artıyor. Spor dünyası verinin ve analizin bu yakınsaklığının yarattığı gerçek gücü gösterme açısından en etkili ve erişilebilir örnek. 

Mümkün olduğunca çok sayıda kaynaktan mümkün olduğunca çok miktarda veri toplayarak ve daha sonra bu verileri gerçek zamanlı olarak değerli bilgiler elde etmek için ayıklayarak Ducati gibi kurumlar faaliyet gösterdikleri alanlarda en ön saflarda yer almalarına yardımcı olacak çevikliği ve rekabet avantajlarını elde edebilir. Ducati ile omuz omuza çalışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki aylarda pistlerdeki başarılarını birlikte kutlamak için can atıyoruz” 

 Eylül 2014’ten itibaren, Ducati performansla ilgili motor akışkan dinamiği, test sürüşleri arşivleri ve bisiklet tele-ölçümleri gibi çok önemli verilerini konsolide etmek, yönetmek ve analiz etmek için EMC’nin ölçeği genişletilebilir Isilon Ağ-bağlantılı (NAS) çözümünü kullanmaya başlayacak. 

Bu güçlü, verimli ve basit veri depolama platformu Ducati’nin yarışlarda verilere dayalı hareket etme yaklaşımının merkezini oluşturacak ve yarışçıların yarış sürelerini milisaniyelerce kısaltmalarına yarayacak değerli bilgi ve verilerin keşfedilmesini mümkün kılacak. 

 Ducati ekip üyeleri Isilon platformunda depolanan bilgilere EMC’nin kurumsal sınıf online dosya paylaşım ve mobil işbirliği aracı Syncplicity çözümü sayesinde erişebilecek ve bu bilgileri paylaşabilecek. 

Syncplicity Ducati’nin mevcut BT altyapısıyla uyumlu biçimde veri dosyalarının güvenli bir şekilde bir dizi cihaz arasında (mobil cihazlar da dahil) paylaşımına olanak sağlıyor. Syncplicity aracılığıyla ilgili Ducati ekip üyeleri gerekli bilgilere ihtiyaç duydukları anda erişebilecek ve bu bilgileri paylaşabilecek. 

Bu da onların daha verimli ve etkili operasyonlar gerçekleştirmelerine ve ekip içinde daha etkin iletişim kurmalarına yardımcı olacak. 

Ducati Corse Bölümü, Elektronik Sistemler Direktörü Roberto Canè ise görüşlerini şöyle belirtti: “2014 sezonunun çalışmalarına devam ettiğimiz bu dönemde, EMC’nin Ducati yarış ekibine katılmasından dolayı heyecan duyuyoruz. EMC’nin veri çözümlerinin bu sene büyük başarılar elde etmemize yardımcı olacağına inanıyoruz. 

EMC ekibi ile çalışmayı ve teknolojilerinin yaratacağı olumlu değişiklikleri tecrübe etmeyi heyecanla bekliyoruz.” EMC sağlayacağı bu teknolojiye ek olarak, Ducati’yi MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonası’nda doğrudan sponsorluk yoluyla da destekleyecek. Bu şampiyonalarda EMC’nin logosu Ducati’nin yarış bisikletlerinde, ekip araçlarında ve ilgili pazarlama mecralarında yer alacak.

Hiç yorum yok