Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MICHELIN GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED’DE MICHELIN LASTİKLİ ARAÇLAR BOY GÖSTERDİ

Dünyanın en prestijli otomobil festivalleri arasında yer alan Goodwood Festival of Speed (Goodwood Hız Festivali) bu yıl da bütün coşkusuy...

Dünyanın en prestijli otomobil festivalleri arasında yer alan Goodwood Festival of Speed (Goodwood Hız Festivali) bu yıl da bütün coşkusuyla yaşandı. 

Michelin’in Supercar Run ve Supercar Paddock alanlarının sponsorluğunu üstlendiği festivalde, Michelin Pilot Sport Cup 2, Pilot Super Sport’lu araçlar büyük ilgi toplandı. 

Michelin standındaki yıldızların en dikkat çekeni ise Pilot Sport Cup 2 lastikleriyle donatılmış saatte 270 kilometre hızın üstüne çıkabilen, 1340 beygirlik Koenigsegg Agera One:1 oldu. 

Michelin’in Pilot Sport Cup 2 lastikleriyle donatılmış Porsche 918 Spyder da Michelin’in etkinlikteki bir diğer yıldızıydı. 2013 yılında Nurburgring Nordschleife parkurunu 6:57“ ile bitirerek rekor kıran Porsche 918 Spyder, festivalde büyük ilgi topladı. 

Michelin lastiklerini kullanan bir diğer otomobil ise Range Rower Evoque olurken, bu otomobil de Latitude Sport 3 lastikleri ile boy gösterdi. Alman şirketi Carlsson Autotechnik tarafından tasarlanan, Mercedes SL65 temelli GT bir otomobil olan C25’de Pilot Super Sport lastikleriyle Goodwood’daki yerini aldı. 

Motorsikletlerde ise 2016 yılında Michelin tarafından MotoGP’ye dönüştürüleceği ilan edilen Valentino Rossi ve Dakar Şampiyonu KTM 450 Rally festivaldeki gözdeler arasındaydı. 

Michelin’in 2016 yılında MotoGP’ye dönüşünü ilan etmesine paralel olarak; iki tekerliler arasında, orijinal bir Valentino Rossi MotoGP ve Dakar şampiyonu bir KTM 450 Rally motoru yer aldı.

Hiç yorum yok