Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW X4 SATIŞA SUNULUYOR

BMW’nin yeni kompakt crossover SUV modeli X4, her ne kadar birçok kesim tarafından ucuz X6 olarak değerlendirilse de aslında araç küçük kar...

BMW’nin yeni kompakt crossover SUV modeli X4, her ne kadar birçok kesim tarafından ucuz X6 olarak değerlendirilse de aslında araç küçük kardeşi BMW X3 modeli ile birçok ortak özelliğe sahip. 

Aynı platformu paylaşan bu iki modelden yeni BMW X4 daha sportif görünümü ve yüksek fiyat etiketi dışında motor seçenekleri, şasi ve iç tasarımı kardeşi BMW X3 ile paylaşıyor. 

 Tabi ki iç tasarım yeni BMW X4’de pek de aynı kalmamış. Şayet aracın arkaya doğru alçalan tavan çizgisi arka koltukta seyahat eden yolcuların kafa mesafesinden çalmış. BMW’nin daha sportif bir karakter aşılamayı arzuladığı X4 modelinde şoför ve ön yolcu koltuğu BMW X3 modelinden 20 mm daha aşağıda konumlandırılmış. 

Arka koltuklarda yalnızca 2 kişiye oturma alanı sağlayan yeni BMW X4, bu özelliği de markanın en büyük SUV modeli X6’dan almış ancak pratikliğini de kaybetmiş. Yeni BMW X4 Avrupa’da 3 benzinli ve 3 dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. 

Bu motor seçenekleri 181 beygir ile 309 beygir arasında güç üretecek. Tamamı BMW’nin TwinPower Turbo teknolojisiyle donatılacak olan benzinli motorlardan en güçlüsü olan BMW X4 xDrive35i, 3.0 litrelik 6 silindirli motoru ile 302 beygir güç üretecek. 

Modelin en güçlü motor seçeneği olan 3.0 litrelik 6 silindirli dizel motora sahip BMW X4 xDrive35d ise 309 beygir ve 630 nm tork güç üretecek. Bu model 0-100 km/s hızlanmasını 5,2 saniyede tamamlarken ortalama 6 litre yakıt tüketimine sahip olacak. BMW X4’ün bu yaz satışa sunulması bekleniyor. Aracın Almanya satış fiyatı €45.600 olarak belirlenmiş.arabalar

Hiç yorum yok