Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ TOMTOM'U SEÇTİ

Audi, Çin’de satışa sunacağı modellerinde kullanılmak üzere dünya navigasyon devi TomTom’un ürünlerini seçti.  TomTom’un eşzamanlı t...

Audi, Çin’de satışa sunacağı modellerinde kullanılmak üzere dünya navigasyon devi TomTom’un ürünlerini seçti. 

TomTom’un eşzamanlı trafik bilgilerini sürücülere sunarak alternatif yollar bulmasını sağlayan uygulaması, ülkedeki trafik sorununu hafifletmeye de yardımcı olmayı hedefliyor. 

Alman otomotiv üreticisi Audi, Çin pazarına sunacağı araçlarında kullanılmak üzere dünya navigasyon devi TomTom'un (TOM2) eşzamanlı trafik uygulamalı ürünlerini seçti. TomTom, harita bazlı navigasyon dışında aynı zamanda dünya pazarında eşzamanlı trafik bilgilerini sürücülere sunarak anında trafik bilgisi de veriyor. 

Sürücüler bu şekilde trafiğe yaklaşmadan önce yoğunluğu görüp alternatif güzergahlara girerek gitmek istedikleri yere daha hızlı ulaşabiliyorlar. Trafik uygulaması Çin'de karayolları, ana yollar ve ara yollar için kesin ve güncel trafik bilgileri sağlıyor. 

TRAFİK SORUNU HIZLA BÜYÜYOR 
Çin yıllardır dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv pazarlarından biri olarak biliniyor. Trafiğe yeni araç çıkışını sınırlamak ve yeni yollar inşa etmek gibi çeşitli önlemler alınmasına rağmen ülkenin özellikle yoğun nüfuslu bölgelerinde trafik sorunları artmaya devam ediyor. 

Çin'de Audi ile yapılan ortaklığın büyüme stratejisinde önemli bir adım olduğunu vurgulayan TomTom Trafik Başkanı Ralf-Peter Schafer konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: "Artık yeni bir otomobil satın alırken, navigasyon, araçta en sık talep edilen özelliklerden biri haline geldi. 

TomTom'un gerçek zamanlı trafik bilgileri ile sürücüler gidecekleri yere daha hızlı ulaşabiliyorlar. Bu özellikeriyle TomTom, Çin'in karayolu ağlarında trafik sıkışıklığını hafifletmek için de yardımcı olacak." TomTom ilk olarak Audi A3 modeli için trafik hizmetleri sağlayacak. sabah

Hiç yorum yok