Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES TÜRKİYEYE YEPYENİ İKİ MODEL GETİRİYOR

Türkiye'de ve dünyada satış rekorları kıran Mercedes-Benz C-Serisi, tüm dünyada bugüne kadar 2,4 milyon adedin üzerinde alıcı bulan...

Türkiye'de ve dünyada satış rekorları kıran Mercedes-Benz C-Serisi, tüm dünyada bugüne kadar 2,4 milyon adedin üzerinde alıcı bulan Mercedes-Benz'in en yüksek satış hacmine ulaşan modeli.Mercedes-Benz'in geniş SUV portföyünün son halkası olan yeni GLA kendi segmentlerinde standartları yeniden belirliyor. 

Mercedes-Benz Türk, 2014 satış hacmine büyük katkı sağlayacak yeni C-Serisi ve SUV segmentinin yeni üyesi olan yeni GLA'yı Türkiye pazarına sunuyor. 

Gerek dinamik tasarımları ve sportif görünümü gerekse güvenlik konusunda çıtayı en yukarıya taşıyan donanım seçenekleri ile her iki model de Türkiye'de de otomobilseverlerin ilgi odağı olmaya hazırlanıyor. 

Bir önceki versiyonu 2007 yılında piyasaya sürülen ve tüm dünyada bugüne kadar 2,4 milyon adedin üzerinde satarak Mercedes-Benz'in en yüksek satış hacmine ulaşan C-Serisi'nin yeni versiyonu artık Türkiye'de. 

Türkiye'de ve dünyada satış rekorları kıran Mercedes-Benz C-Serisi, en yüksek satış hacmine ulaşan model olması nedeni ile "Mercedes-Benz" için özel bir önem taşıyor. Yeni C-Serisi, yalın ancak heyecan verici dış ve birinci sınıf iç mekan tasarımıyla yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. 

Yandan bakıldığında uzun kaput, geriye alınmış yolcu kabini ve kısa konsollar C-Serisi'nin klasik ve dengeli Mercedes-Benz sedan yapısını tanımlıyor. Yeni C-Serisi'nin modern görünüme sahip geniş ve lüks iç mekanı duygulara hitap eden sadelikle dinamik sportifliği mükemmel bir şekilde harmanlayarak, uçak seyahatleri ile kıyaslanacak olursa ekonomi sınıfından birinci sınıfa geçilmiş hissi yaratıyor. 

Yeni C-Serisi'nde üç farklı tasarım konsepti sunuluyor Avantgarde, Exclusive ve AMG tasarım konseptleri kullanıcılara araçlarını daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlıyor. 

AVANTGARDE tasarım konsepti, aracın sportif sedan özelliğini ön plana çıkarırken, EXCLUSIVE tasarım konsepti incelikli tasarıma ve modern lükse vurgu yapıyor. C-Serisi'nin AMG tasarım konsepti ise araca tamamen sportif bir karakter kazandırıyor. 

Yeni C-Serisi'nde aracın önündeki Mercedes-Benz yıldızı sportif görünüm isteyenler için radyatör ızgarası üzerinde ya da modern klasik tasarımı tercih edenler için aracın kaputu üzerinde olmak üzere iki farklı şekilde yerleştirilebiliyor. 

GLA, SUV ailesine yepyeni bir üye Mercedes-Benz, ürün gamını genişleterek yeni GLA ile başarılı SUV ailesine yepyeni bir üye ekledi. 

Önceki SUV'lara göre daha kısa ve görkemli tasarımıyla şehir içi sürüş alışkanlıklarına mükemmel uyum sağlayarak yeni bir segmentin öncülüğünü yapan bu kompakt model, SUV konseptini modern bir şekilde yeniden yorumluyor. 

Yeni GLA, opsiyonel 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi, sağlam gövde yapısı, kişiselleştirilebilen iç mekan konsepti ve yüksek manevra kabiliyeti ile mükemmel bir sürüş keyfi sunuyor. 

Yeni GLA, yüksek araç gövdesi ve büyük jant ölçüleri ile yenilikçi, aynı zamanda geleneksel tasarımı ile geleceğin SUV'unu yaratıyor. Mercedes-Benz'in A-Serisi, B-Serisi ve CLA'dan sonraki bu yeni kompakt modeli, sağlam gövde yapısı ile hem asfalt hem de arazi koşullarında dengeli ve güvenli bir sürüş sağlıyor. Esnek bir iç mekana sahip GLA'da arka koltuk sırtlıkları tamamen katlanabilmekle kalmıyor

aynı zamanda istenilen açıya da ayarlanabiliyor. Alçak yükleme eşiği ve opsiyonel olarak sunulan "otomatik açılabilen geniş bagaj kapağı" ile GLA'nın bagaj bölümü eşyaların kolayca taşınmasını sağlıyor. 

Yeni GLA'da, kullanıcılara araçlarını daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlayan Urban ve AMG olmak üzere sunulan iki farklı tasarım konseptine ek olarak kişiselleştirme seçenekleri iç mekanda Exclusive Paketi, dış mekanda ise Gece Paketi ile devam ediyor. 

Mercedes-Benz Türk Otomobil Pazarlama ve Satış Müdürü Şükrü Bekdikhan; bu yepyeni iki model için şunları söyledi; "C-Serisi, piyasaya sunulduğu günden bu yana büyük beğeni ve yoğun talep topladı. 

Bu modelimizin yeni versiyonuyla, aracımızı kendi segmentinde daha da iddialı hale getiriyoruz. Ayrıca tüm dünyada ilk kez bu yıl pazara sunulan yepyeni kompakt SUV modelimiz GLA da standartları yeniden belirlemeye hazır. 

Bu iki yeni modelimizin pazara sunulmasıyla birlikte her segmentte müşterilerimizin talep ve beklentilerini daha fazla karşılar pozisyona geleceğiz". Mercedes-Benz C-Serisi ve GLA'da güvenlik donanımları dikkat çekiyor 

Sürücü yorgunluğunu tespit ederek uyaran - Konsantrasyon kaybı uyarıcısı (Attention Assist) Takip edilen araç ile aradaki mesafeyi sürekli koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapmasını sağlayan - Distronic Plus Olası kazayı algılayan ve yolcuları kazayı en hafif şekilde atlatmaya hazırlayan - Pre-Safe® Aracın şerit içinde kalmasını denetleyen ve aktif müdahalede bulunan - Aktif Şerit Takip Yardımcısı (Active Lane Keeping Assist) 

Uzun hüzmeli farları, trafik durumuna göre diğer araç sürücülerinin gözünü almayacak şekilde otomatik ayarlayan - Otomatik Uzun Far Yardımcısı Aracın rahat park edilebilmesini sağlayan ve park etme yardımcısı içeren ön ve arka park sensörleri - Parktronic ve aracı kendi kendine park ettiren - Aktif Park Yardımcısı Arkadan çarpma risklerini azaltan - Çarpışma önleme sistemi (Collision Prevention Assist)

Hiç yorum yok