Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAKYAJLANAN YENİ TOYOTA YARİS BU YIL SATIŞA SUNULACAK

Toyota’nın küçük modeli Yaris, 1999 yılında piyasaya çıktığında Kuzey Amerika’da Echo adı ile satışa sunulmuştu. Ardından 2005 yılında 2. J...

Toyota’nın küçük modeli Yaris, 1999 yılında piyasaya çıktığında Kuzey Amerika’da Echo adı ile satışa sunulmuştu. Ardından 2005 yılında 2. Jenerasyon Yaris geldi ve onun yerini de 2011 yılında 3. Jenerasyon mevcut Yaris modeli aldı.
Gelecek yıl içinde ise Japon otomobil üreticisi Mazda 2 modeli ile aynı platformu paylaşacak ve Meksika’da üretilecek yeni Yaris’İ Kuzey Amerika’da satışa sunmayı planlıyor. Ancak yeni Yaris’ten önce Toyota bir hamle yaparak güncel Yaris modelinin makyajlı versiyonunu bu yıl içinde satışa çıkaracak. 

Ön ve arka tasarımındaki yenilikler ile dikkat çeken, Avrupa’da Yaris Japonya’da Vitz olarak satışa sunulan model markanın yeni Aygo modelinden ve Yaris Hybrid-R konsept modelinden esintiler taşıyor. 

Yayınlanan resmi fotoğraflara göre Avrupalı Yaris, markanın ufak hatchback modellerinde kullanmaya başladığı “X” formundaki ön ızgarası ile Amerika ve Japonya’da satışa sunulan JDM performans modellerinden daha hırçın bir görüntüye sahip olacak. 

Makyajlı Yaris arka tasarımında ise LED farları ve difüzörü ile dikkat çekecek. İç tasarımında daha geliştirilmiş ekipmanlar ile donatıldığı makyajlı Yaris’te yeniden tasarım sayesinden daha geniş alan hissi yaratılmış. 

Avrupa için makyajlı Yaris’in süspansiyonlarını da yenileyen Toyota, ufak modelinin makyajlanan versiyonunu 1.0 litrelik benzinli, 1.3 litrelik benzinli ve 1.4 litrelik dizel ya da hibrit motor seçenekleri ile sunmaya devam edecek. 

Önümüzdeki birkaç ay içinde satışa sunulması beklenen makyajlı Yaris’in mevcut fiyatların biraz daha üzerinde satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor.(arabalar)

Hiç yorum yok