Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BİR MİLYONUNCU DACİA DUSTER BANTTAN İNDİ

Renault ve Dacia markalı Duster'ların dünya çapındaki üretimi bir milyona ulaştı! Bir milyonuncu Duster, Brezilyalı bir müşteriye tesli...

Renault ve Dacia markalı Duster'ların dünya çapındaki üretimi bir milyona ulaştı! Bir milyonuncu Duster, Brezilyalı bir müşteriye teslim edilmek üzere Renault'nun Curitiba tesisinde üretildi.


Duster, dünya çapında Renault tarafından en çok satılan model olma özelliğini taşıyor. Renault Grubu Giriş Segment Direktörü Arnaud Deboeuf, Duster'da yakaladıkları başarıyı şu sözlerle değerlendirdi: "Duster gerçek bir küresel başarı hikâyesidir. 

Renault markası ile uluslararası müşterilerimizin taleplerini karşılıyor ve Renault'nun gelişmekte olan pazarlarda yayılmasına katkı sağlıyor. Bununla birlikte, Dacia markası ile Duster, Avrupa'da ve Akdeniz ülkelerinde sahip olduğu dizaynı, uygun fiyatı ve her arazi koşuluna uygun özellikleriyle markaya yeni müşteriler kazandırmayı başardı." 

 Bir milyonuncu Duster, Renault'nun Brezilya'daki Curitiba tesisinde üretildi; model beş fabrikada üretiliyor: Pitesti (Romanya), Curitiba (Brezilya), Envigado (Kolombiya), Moskova (Rusya) ve Chennai (Hindistan). Renault Başkanı Carlos Ghosn, Duster modelinin üretildiği Curitiba fabrikasına yapılacak yatırımı açıkladı. 

Buna göre 2014 – 2019 döneminde, 500 milyon Reallik bir yatırım (162 milyon Avro) Curitiba fabrikasında iki yeni modelin üretimine ayrılacak. Ghosn, yeni bir lojistik merkezinin de kurulacağını duyurdu. Merkez için on yıla yayılan 240 milyon Reallik (78 milyon Avro) bir yatırım yapılacak. 

Dacia markalı Duster ise Avrupa'da, Türkiye'de ve Kuzey Afrika ülkelerinde satılmak üzere 2010 yılından beri Romanya Piteşti'de üretiliyor. Aynı zamanda ilkin Ortadoğu, Mısır ve diğer Afrika ülkelerinde satılmak üzere Haziran 2010'dan itibaren, Körfez bölgelerinde satılmak amacıyla da 2011'den beri aynı tesiste Renault markası ile üretiliyor. 

Brezilya'daki Curitiba fabrikası ise Brezilya ve Arjantin'de satılmak üzere Ekim 2011'den beri Renault markalı Duster üretiyor. Envigado, Kolombiya'daki fabrika ise Kolombiya, Meksika, Ekvador, Şili, Peru ve Orta Amerika ülkelerindeki müşteriler için Şubat 2012'den beri Duster üretiyor. 

Duster'ın Rusya - Moskova'daki üretimi de Renault markası ile yerel pazara yönelik olarak Aralık 2011'de başladı. Son olarak Mayıs 2012 tarihinde Chennai –Hindistan fabrikası Duster üretimine başladı. Burada üretilen Duster modeli, Hindistan, Güney Afrika ve Endonezya pazarlarında Renault markası ile, İngilitere, Kıbrıs, Malta ve İrlanda'da Dacia markası ile satılıyor. 

Toplam Duster satışları 2013 yılında artmaya devam ederek 376 bin adede ulaştı. Türkiye'de ise, lansmanının gerçekleştirildiği Nisan 2010'dan bu yana 33 bin 639 adet Duster satışı gerçekleştirildi.sabah

Hiç yorum yok