Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YERLİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİLDE 6 ADAY ‘BABAYİĞİT’ OLMAK İÇİN BEKLİYOR

TÜBİTAK’ın yarışmasında finala kalan adaylardan birine değil bir gruba ‘ortak yapın’ önerisi de gelebilecek.   “Yerli otomobil üretim...

TÜBİTAK’ın yarışmasında finala kalan adaylardan birine değil bir gruba ‘ortak yapın’ önerisi de gelebilecek. 

 “Yerli otomobil üretimi konusunda aradığımız babayiğiti bulduk” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın duyurduğu TÜBİTAK destekli elektrikli araç projesinde finale 6 şirket kaldı. 

Birinci olana 100 milyon lira teşvik verileceği projede Hema Endüstri ve Magna ortaklığı, Karsan, Isuzu, Hisarlar, Malkoçlar ve Derindere ‘babayiğit’ olmak üzere yarışıyor. Yarışmada Karsan New York için geliştirdiği taksi projesinin elektrikli versiyonu ile yer alırken, Hema Endüstri Magna’nın Mila modelinin üzerinde geliştirdiği elektrikli otomobille finale kalmış durumda. 

Malkoçlar, Derindere elektrikli otomobiller, Isuzu ve Hisarlar da elektrikli ticari araçları ile boy gösteriyorlar. Son kararın martta açıklanması beklenirken ‘ortak yapın’ önerisi de gelebileceği belirtiliyor. 

TÜBİTAK’ın 100 milyon lira destek vereceği yerli otomobil ile ilgili elektrikli araç projesinde 20 projeden 6’sı finale kaldı. İşte o projeleri sunan şirketler; - Hema Endüstri - Karsan Otomotiv - Anadolu Isuzu - Derindere Oto - Hisarlar Grubu - Malkoçlar Grubu(haberturk)

Hiç yorum yok