Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CİTROEN C4 CACTUS AVRUPADA SATIŞTA

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modeli C4 Cactus’ün üretim versiyonunu tanıtan Citroen, bu modelde tercih ettiği dizayn anlayışıyla oldukça...

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modeli C4 Cactus’ün üretim versiyonunu tanıtan Citroen, bu modelde tercih ettiği dizayn anlayışıyla oldukça gizemli bir model ortaya çıkarmış. 

Fransız otomobil üreticisi Citroen Strateji Departmanı Başkanı Julien Montarnal, Cenevre’de yaptığı açıklama ile bu modelin şirket stratejilerinin önemli bir kısmını oluşturduğunu belirtti. Citroen tarafından satışa sunulacak 

Fransız crossover modelinin memleketinde satış fiyatı €13,950’dan başlayacak Fiyatı bir hayli düşük tutulacak C4 Cactus modeli, C4 modelinin başlangıç fiyatından bir hayli ucuza satılacak. Yeni modelin fiyatı yaklaşık olarak Citroen C3 modeli ile aynı olacak. Dış tasarımı kadar iç mekan tasarımı ile de fark yaratan Citroen Cactus, kapı kolu yerine kullanılan deri kayışlar, radyo ve hız göstergesinin yerini almış iki dijital ekran ile dikkat çekiyor. 

Dış tasarımda ise LED gündüz farları ve plastik tampon korumalarında gizlenmiş farlar göze çarpıyor. Tamamen ulaşılabilir olması için şık bir tasarımla yaratılan Citroen C4 Cactus modeli 82 beygir güç üretecek 1.2 litrelik VTi ve 100 beygir güç üretecek BlueHDi dizel motor ile satışa sunulacak. 

Oldukça hafif bileşenler kullanılarak üretilen karoseri ile ağırlığı 965 kilogram gibi inanılmaz bir rakama düşürmeyi başaran Citroen, bu sayede hem yakıt tasarrufu sağlamış hem de aracın maksimum hızını arttırmış. Citroen, C4 Cactus modeli ile birlikte Avrupa’da otomobil alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik bir de proje geliştirmiş. 

Bu doğrultuda müşteriler 3 yıl boyunca ayda €199 ödeyerek Cactus modelini kiralayabilecek. Servis ve tamir masraflarına karışmayacak olan müşteri 3 yılın sonunda isterse otomobili satın alabilecek ya da yeni bir kontrata girebilecek. 

Ayrıca bu modeli aylık sabit bir ücret ödeyerek kat ettiğiniz km başına da faturalandırma mümkün olacak. Bu sayede müşterilere ihtiyaçları kadar kullanıp kullandıkları kadar ödeme fırsatı sunulacak.(arabalar)

Hiç yorum yok