Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SUBARU VIZIV 2 CONCEPT CENEVRE AUTOSHOWDA TANITILDI

Subaru, geleceğin Crossover tanımına ışık tutan VIZIV 2 Concept’ini 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkarttı.  Rahatlık ve...

Subaru, geleceğin Crossover tanımına ışık tutan VIZIV 2 Concept’ini 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkarttı. 


Rahatlık ve keyif kavramlarının Subaru marka felsefesinde birleşmesi ile yaratılan VIZIV 2 Concept, bu kez Plug- in Hibrit teknolojisini Boxer DIT motor ile buluşturuyor. 

 Subaru fuarla birlikte, AWD teknolojisinin en sportif halini, yansıtan WRX STI modelinin de Avrupa prömiyerini gerçekleştirdi. Subaru’nun 7 yıldır üst üste katıldığı Nürburgring 24 Saat Yarışı 2014 sezonunda kullanacağı yeni otomobili WRX STI RACING fuar kapsamında otomobil severlerle buluştu. 

Subaru VIZIV 2 Concept Subaru “VIZIV 2 CONCEPT", bir önceki Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkarılan selefi “VIZIV CONCEPT” ve 2013 Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenen “VIZIV EVOLUTION CONCEPT”in ayak izlerini takip ediyor. 

Plug- in Hibrit teknolojisini Boxer DIT motor ile buluşturan VIZIV 2’de ‘boomerang’ şeklindeki ön farlar yeniden tasarlandı ve LED sis farları eklendi.VIZIV 2 Concept, elektrikli ve konvansiyonel boxer motorların ahenkli işbirliği ile hareket ediyor. 

Plug-in Hibrit çalışma sistemi önde 1.6 litrelik direkt injeksiyonlu Turbo Boxer (DIT) motor yer alırken, arka terkerleklere yerleştirilmiş iki elektrikli motor CVT şanzıman eşliğinde sisteme dahil oluyor. Simetrik dört çeker (AWD) düzeni korunurken arka motorların bağımsız olması sürekli simetrik dört çeker kavramına yeni bir boyut kazandırıyor. 

Bu yeni düzen düşük yer çekimi merkezi oluşturması sayesinde sürüş dengesini mükemmelleştiriyor. Arkadaki elektrikli motorlar lityum iyon piller ile hareket kabiliyeti sağlıyorlar. Konsept, Subaru’nun marka değerleri “Keyif ve Rahatlık” felsefesinin geleceğe dair yolunu çizen yeni nesil bir crossover olarak ön plana çıkıyor.

 “İnovasyon Vizyonu” ifadesinden esinlenerek belirlenen “VIZIV” adı, Subaru’nun bu değerleri sürdürme konusundaki kararlılığını ifade ediyor. Yeni Subaru WRX STI Yeni WRX STI, WRX serisinin en üst modeli olarak ilk kez Cenevre Fuarı ile Avrupa’ya geldi. 

Tüm WRX serisinde ortak olan ürün konsepti “Kontrolünüz Altındaki Safkan Güç”, her açıdan geliştirilerek yeni bir boyuta ulaşıyor. Subaru, yeni WRX STI’yi geliştirirken, sürülebilirliğini mükemmel hale getirmek için aracı birçok ülkede çeşitli koşullar altında test etti. Gövde, şasi ve diğer araç bölümlerinin performansları optimize edildi ve aracın genel kapasitesi geliştirildi. Bu, Subaru AWD spor performansının doruk noktasını oluşturuyor. 

 Subaru, Geleceğin Crossover’ı VIZIV 2 CONCEPT 24 Saat Nürburgring dayanıklılık yarışı için geliştirilen yeni WRX STI RACING Subaru bu yıl düzenlenecek Nürburgring 24 Saat Yarışına (Almanya’da 19-22 Haziran’da) üst üste yedinci kez katılacak. 

Bu proje için, FHI ve Subaru Tecnica International Inc. (STI)* yeni WRX STI modelini temel alan özgün ve daha rekabetçi bir yarış aracı yaratmak için işbirliklerini güçlendirdi. Nürburgring 24 Saat Yarışı, hem hıza hem de stabiliteye sahip performans araçları ile gerçekleştiriliyor. 2012’de elde ettiği son zaferden sonra sınıfında üçüncü kez zafer kazanmayı hedefleyen Subaru, marka değerlerini mühendislik mükemmeliyeti ile kanıtlamayı hedefliyor.

Hiç yorum yok