Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ŞİMDİ 2. EL OTOMOBİL ALMANIN TAM ZAMANI

Kurlardaki artış, yeni yıl ile birlikte gelen ÖTV düzenlemesinin ikinci el satışlarına daha geç yansıması ile birlikte 0 kilometre araçları...

Kurlardaki artış, yeni yıl ile birlikte gelen ÖTV düzenlemesinin ikinci el satışlarına daha geç yansıması ile birlikte 0 kilometre araçların 2013 stoklarının bitmiş olması, otomotiv sektöründe 2. el satışlarına olumlu yansıdı. 

2014 yılının ocak ayında 280 bin 228 adet ikinci el otomobil satışı gerçekleşti. Yeni model yılına ait 0 km araçların piyasada yüksek fiyatla yer alması da otomobil almak isteyenleri ikinci el satışlarına yöneltti. 2’nci el otomotiv sektöründe bahar aylarının gelmesiyle birlikte satışların yükseldiğine dikkat çeken, DOD Satış ve Pazarlama Müdürü Gökhan İncekara “2014 yılında 2. el pazarı hareketli geçecektir” dedi. 

 TÜİK verilerine göre yalnızca 2014 yılı Ocak ayında 410 bin 339 aracın devir işleminin gerçekleştirildiğine dikkat çeken İncekara şunları söyledi; “Devri yapılan toplam 410 bin 339 taşıt içinde otomobil 280 bin 228 adetlik satışla ilk sırada yer almıştır. Bu veriler 2014 yılında ikinci el araç satışlarının yükselme eğiliminde olacağı yönünde önemli bir göstergedir. 

2014 yılında 2. el pazarının önceki yıllara oranla daha hareketli geçeceğini öngörüyoruz” İkinci el pazarının hızlanacağını dile getiren DOD Satış ve Pazarlama Müdürü Gökhan İncekara, DOD'da, her marka ve modeldeki 10 yaşa kadar araçlarda, Volkswagen Doğuş Finans (VDF) 'nin cazip ödeme seçenekleriyle 48 aya varan kredi imkanı bulunduğunu ve buna ek olarak üretici garantisi biten araçlara müşterinin tercihine bağlı olarak DOD tarafından 6 veya 12 aylık iki farklı seçenek ile sınırsız kilometre içeren garanti hizmeti verildiğini belirti.

Hiç yorum yok