Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT ESPACE YENİLENECEK

İnternete sızdırılan birkaç yeni teknik görüntü, Renault’un 2015 Espace MPV modelinin gelecek baharda Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı...

İnternete sızdırılan birkaç yeni teknik görüntü, Renault’un 2015 Espace MPV modelinin gelecek baharda Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı söylentilerini gündeme getirdi. 


 Markanın Espace logosu taşıyacak 5. Jenerasyon modeli olacak otomobil, geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Paris konseptinden birçok tasarım detayı taşıyor. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Paris konseptinin köşeli hatlarını taşıdığı görünen üretim modelinde, konsepttekinin aksine terse açılan arka kapılar kullanılmamış ve tavan daha yüksek tutulmuş. 

Ayrıca konsept modeldekinin aksine Espace’in üretim versiyonunda crossover izlenimi yaratan tasarım elementlerine yer verilmemiş. Her ne kadar iç tasarımına ait görüntülere ulaşılamasa da yeni Espace modelinin oldukça düzenli ve yüksek teknolojiye sahip bir iç dizayn ile Renault’un mevcut “Üst Sınıf” politikasını destekleyecek. 

Üst donanım seviyesine sahip yeni Espace modelinde deri döşeme, dokunmatik ekranlı bilgi sistemi ve sesle kontrol ile ahşap kokpit dekoru gibi “premium” özelliklere yer verilecek. 5 jenerasyon yeni Espace modeli gücünü ise hacimleri 1.4 ile 2.0 arasında değişen benzinli ve dizel motor seçeneklerinden alacak. 

Giriş donanım seviyesi Espace’de 6 vitesli manuel şanzıman kullanılacak iken daha üst seviyelerde otomatik şanzıman opsiyonu mümkün olacak. Yeni Renault Espace önden çekişe sahip olacak. Hakkında daha detaylı bilginin önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen yeni Renault Espace modeli, ilk aşamada 5 koltuklu olarak satışa sunulacak. Ardından daha uzun versiyonunun tanıtılması ile birlikte Fransız MPV 7 koltuklu tercih edilebilecek.(arabalar)

Hiç yorum yok