Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL'İN UMUDU YENİ ASTRA

Amerikalı General Motors bünyesinde bulunan Opel, Avrupa’daki satışlarında yaşadığı düşüşlere çözümü gelecek jenerasyon Astra modeli ile bu...

Amerikalı General Motors bünyesinde bulunan Opel, Avrupa’daki satışlarında yaşadığı düşüşlere çözümü gelecek jenerasyon Astra modeli ile bulacak. 

 General Motors tasarımcıları şu sıralar yeni Astra’nın dış tasarımını ve kalitesini arttırmak üzere yoğun mesai harcıyorlar. Markanın çok satan C segmenti modelinin ne zaman tanıtılacağını da iyi hesaplaması gereken Opel, bu sayede Astra modelini tamamen yeni motor seçenekleri ile beraber satışa sunabilecek. 

Chevrolet’İn 2015 yılında Avrupa pazarındaki aktivitesini tamamen durdurması ile birlikte daha ekonomik bir Astra modeli ile Opel, Avrupa’da orta sınıf otomobil pazarının hâkimiyetini ele geçirmeye çalışacak. 

General Motors’un şu anda Avrupa’da faaliyetini sürdüren bir başka markası olan Chevrolet’in 2015 yılında pazarı terketmesinin hemen ardından 2016 yılının başlarında satışa sunulacak olan yeni Opel Astra üzerindeki tasarım çalışmaları şu sıralar markanın tasarım şefi Mark Adams ve ekibi tarafından Almanya’da sürdürülüyor. 

Yeni Opel Astra’nın nasıl görüneceği hakkındaki ipuçlarını ise şimdilik yalnızca geçtiğimiz yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Monza konsepti taşıyor. 

 General Motors Avrupa birimine göre yeni Astra’nın Monza konseptinden alacağı temel tasarım elementleri ise far hizasında konumlandırılmış alçak ön ızgara, eğimli ön kaput ve farların altında konumlandırılacak hava girişleri olacak. Aracın arka tasarımı ve arka farları da yeni modelde kullanılması muhtemel unsurlar olacak. 

C segmentine mensup olan Astra’yı bir üst segment modeller ile bir tutmak isteyen Opel, A sütunundan başlayıp arka farların içine kadar uzanan krom hat ile yeni modelde başarılı bir tasarım anlayışı benimseyecek gibi görünüyor.(arabalar)

Hiç yorum yok