Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CENEVRE AUTOSHOWDAN SON HABERLER

Cenevre Otomobil Fuarı kapılarını açtı. Fuarda, 200’den fazla üreticinin 100’den fazla yeni modelinin Avrupa ve dünya tanıtımı yapıldı.  ...

Cenevre Otomobil Fuarı kapılarını açtı. Fuarda, 200’den fazla üreticinin 100’den fazla yeni modelinin Avrupa ve dünya tanıtımı yapıldı. 

Elektrikli, hibrit ve SUV’lar dışında bu yıl fuara damgasını vuran 'minik şehirliler' oldu. Basın gününde tüm dünyadan 10 bin civarında gazetecinin fuarı gezmesi beklenirken, firmalar 65 basın toplantısı düzenleyecek. 

Klasik otomobiller, yarış araçları ve yeni otomobiller derken, fuarın tamamında 900 aracın bulunacağı belirtilirken, bu yıl fuara 700 bin kişilik ziyaretçi bekleniyor. 

Toplam 22 Avrupa ülkesini temsil eden basın mensupları tarafından oluşturulan Car of the Year 2014 ödülünü Peugeot 308 kazandı. Ödülü Jüri başkanı Hakan Matson’un elinden Peugeot CEO’su Maxime Picat aldı. 

Ferrari’nin yıllar sonra ilk kez turbo motor kullandığı ilk modeli olan Ferrari California T, sekiz silindirli, 3.855 cc , 560 beygir gücündeki motoruyla İtalyan üreticinin yeni efsanesi olacak. Kasım ayından itibaren ülkemiz pazarına sunulacak super sporcunun Türkiye kotası 6 adet. Satış fiyatıysa 550 bin euronun üzerinde olacak. Araca şimdiden 3 sipariş alındı. Renault’dan Twingo devrimi Renault’un minik şehir otomobili radikal değişikliklerle yenilendi. 

Arka kısma yerleştirilen motoru, gizlenmiş arka kapıları ve yüksek donanımıyla iddiasını yükseltiyor. Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar, Dünya tanıtımı Cenevre’de yapılan Twingo’nun elektrikli versiyonlarının da üretilmesinin planlandığını açıkladı. 

Jeep tarihinde ilk kez 1.6 lt motorlu bir araç üretti. Jeep Renegate, kasım ayında Türkiye pazarına da sunulacak. Yılda 1.500 adetten fazla satması planlananaracın fiyatı kendisi gibi iddialı şekilde 75 bin TL’den başlayacak. 

Cenevre'de Ukrayna krizi Cenevre Fuarı’na Ukrayna krizinin gölgesi düştü. Dünyanın en hızlı büyüyen otomobil pazarlarından biri olan Rusya’nın, olası bir krizden etkilenmesinden kaygı duyan otomobil devleri, fuarın dünya basınına kapılarını açtığı ilk günde konuyla ilgili kaygılarını da dile getirdiler. Yaklaşık 6 yıl süren krizden sonra ilk kez 2014 yılında yüzde 2’lik bir büyüme öngören Avrupalılar, en önemli pazarları Rusya’yı etkileyecek her gelişmeyi yakından izliyorlar. 

Alman Otomotiv Sanayicileri (VDA) Başkanı Matthias Wissman Rusya ile Ukrayna arasının giderek ısınmasının, toparlanmaya başlayan Avrupa otomotiv pazarına olumsuz etkilerinin olabileceğinin göz ardı edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.Akşam

Hiç yorum yok