Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN TİGUAN GÖRÜNTÜLENDİ

Evet resimde gördüğünüz model VW Touran modeli ancak hemen bir hata olduğunu düşünmeyin. Çünkü Volkswagen ufak SUV modeli Tiguan'ın 2. ...

Evet resimde gördüğünüz model VW Touran modeli ancak hemen bir hata olduğunu düşünmeyin. Çünkü Volkswagen ufak SUV modeli Tiguan'ın 2. Jenerasyonunu MPV modeli Touran karoseri üzerinde test ediyor. 

Görüntülenen test modeline daha yakından bakıldığında yeni Tiguan'ın Touran karoserine mükemmel bir biçimde oturtulduğu görülüyor. Öyleki gövdenin alt kısmını çevreleyen uzun bir plastik yerleştirilmiş. Mevcut Tiguan modelinde kullanılanın PQ35 platformunun aksine Volkswagen gelecek jenerasyonda yeni Golf 7 ile birlikte tanıtılan MQB platformunu tercih etmiş. 

Ağırlığı daha azaltacak ve verimliliği arttıracak bu platform ile birlikte yeni Tiguan'na yeni motor seçeneklerinin de eklenmesi bekleniyor. Ayrıca otomotiv otoriteleri de yeni Tiguan modelinin geliştirilmekte olmasını kardeş şirketi Seat'ın 2011 yılında açıkladığı "İlk SUV" nün bu karoser ile birlikte üretileceğini düşünüyor. 

2011 yılında Seat ilk SUV modelini üreteceğini açıklamış ve IBX konseptini görücüye çıkarmıştı. Golf ve Leon modellerinin ortak noktalarını Alman otomobil devi SUV modellerde de aynı kılmak isteyebilir. 

Yakın geleceğe yönelik SUV modelleri için çalışan Volkswagen, makyajlı Touareg modelini yıl ortasında tanıtacak. Markanın yeni SUV'lerinin ise ufak Taigun ve muhtemel 7 koltuklu crossover modeli CrossBlue konseptini de üretine geçebilir. Böyle bir durumda Volkswagen bu iki yeni modelin üretimini Meksika'daki ya da Chattanooga, Amerika'daki fabrikalarında üretilecek. 

Hem önden hemde 4 tekerlen çekiş sistemine sahip olacak yeni Tiguan'da, Golf 4Matic sisteminde kullanılan Haldex 5 sistemi kullanılacak. Yeni Tiguan'ın motor seçeneklerinin 1.4 TSI 125 beygirden 2.0 TDI dizel 184 beygire kadar uzanması bekleniyor.(arabalar)

Hiç yorum yok