Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODADAN ÇIFTE BAŞARI OCTAVIA VE SUPERB SINIFLARININ EN İYISI SEÇILDI

Yeni nesil Skoda Octavia ve yenilenen Superb, Almanya’da “Auto Motor und Sport” dergisi okuyucuları tarafından sınıflarının “en iyi” modell...

Yeni nesil Skoda Octavia ve yenilenen Superb, Almanya’da “Auto Motor und Sport” dergisi okuyucuları tarafından sınıflarının “en iyi” modelleri olarak seçilerek başarılarına bir yenisini daha ekledi. 


Ayrıca aynı zamanda Skoda Fabia da, “küçük sınıf ithal otomobiller” sıralamasında ilk üçe girmeyi başardı. “Markanın kalbi” durumundaki Octavia ile “amiral gemisi” Superb, satış başarılarının yanı sıra farklı ödüllerle de bunu pekiştiriyor. 

Ünlü Alman otomobil dergisi “Auto Motor und Sport”un 115.000 okuru, Skoda Octavia ve Superb’i sınıflarında “2014’ün En İyi Otomobilleri” olarak seçti. 

Küçük sınıfta ise Skoda Fabia, ithal modeller arasında üçüncülüğü elde ederek marka adına bir başka başarıya imza attı. Bu sonuçlar, aynı zamanda, son dört yılda düzenlenen okuyucu anketlerinde Çek markanın beşinci zaferi anlamına geliyor. 

Almanya’da trafiğe çıkan yeni araçlar listesinde ilk 10’da yer alan yeni Octavia, bu kez de, “Auto Motor und Sport” dergisi okurları tarafından orta sınıf ithal araçlar arasında “2014 Yılının En İyi Otomobili” seçildi. Çekişmeli geçen oylamada Octavia, katılımcı oylarının yüzde 18.4’ünü almayı başardı. 

Superb ise, yine ithal araçlar arasında dördüncü kez sınıfının “en iyisi” seçilirken, oyların yüzde 22.2’sini elde etti. Bu oylamada Skoda Fabia da podyumda yer almayı başardı ve ithal küçük otomobiller sınıfında oyların yüzde 8.6’sını alarak üçüncü sıraya yerleşti. 

Skoda’nın Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch, bu sonuçlardan çok büyük mutluluk duyduklarını belirtirken, “Sonuçlar, Skoda markasının müşterileri için doğru otomobiller ürettiğini bize gösterdi. 

Modern teknoloji ve akıllıca fikirlerle donatılmış, çekici, pratik, yüksek kaliteli, paranın tam karşılığını verebilecek otomobiller” ifadesini kullandı. Yeni Octavia, Almanya’da pek çok otomobil dergisi tarafından da ödüller alırken, Türkiye, İsviçre, Finlandiya, Danimarka, Slovenya, Litvanya ve Letonya’da da önemli ödüllere layık görüldü. 

Octavia, memleketi Çek Cumhuriyeti’nde de “2014 Yılının Otomobili” seçilmişti. Bununla birlikte Octavia, Avrupa’da “2014 Yılının Otomobili” ödüllerinde 30 araç içinde ilk 7 sırada yer alarak finale kaldı. Bu seçimin sonucu, mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanacak.

Hiç yorum yok