Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOTTAN İKİ YENİ MODEL

Peugeot, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı''nda, ürün ve teknoloji alanlarında başlattığı çifte atağının ana unsurlarını da sergi...

Peugeot, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı''nda, ürün ve teknoloji alanlarında başlattığı çifte atağının ana unsurlarını da sergileyecek. Fuara gelmesi beklenen 700 bin ziyaretçi, Peugeot'nun 2 bin 650 metrekarelik standında teşhir edilen 28 seri model ve konsept otomobil arasında, dünya prömiyeri yapılan iki yeni modelle de tanışma fırsatı bulacaklar. 

Peugeot, tarihinin en genç ürün gamının son üyeleri olan Peugeot 108 ve yeni Peugeot 308 SW modellerini fuarda otomobilseverlerin beğenisine sunacak. 

YENİ PEUGEOT 108 
Peugeot 107, 800 binden fazla satış yapılan kariyerinin ardından 2014 yazında yerini Peugeot 108'e bırakacak. Uzunluğu 3,47 metre, ağırlığı 840 kilogramdan başlayan ve şehre uyarlanmış bir otomobil olan Peugeot 108, 3 ve 5 kapılı hatchback versiyonları ile piyasaya sürülecek. Ayrıca, 108 TOP olarak adlandırılan üstü açılır bir modeli de bulunacak. 

Peugeot 108'in müşterileri 8 kasa rengi arasından seçim yapma imkanına sahip olacak. 108 TOP'da ise 3 tente rengi seçeneği mevcutken, 3 kapılı hatchback versiyonda 2 çift renk seçeneği sunulacak. Peugeot 108'de ayrıca 7 farklı kişiselleştirme ve iç ambiyans teması mevcut olacak. 

Tercih edilen donanım seviyesine bağlı olarak, 7" dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, Eller Serbest Giriş ve Çalıştırma, otomatik klima, elektrikli ve ısıtmalı dikiz aynaları ve otomatik yanan farlara sahip Peugeot 108, gelişmiş bir internet temelli bağlantı sistemi ve yeni MirrorScreen teknolojisi de sunuluyor. 

196 litreden 750 litreye çıkabilen, sınıfına göre oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip Peugeot 108'in müşterilerinin, düşük tüketimli, iki adet üç silindirli benzinli motor (1.0 l VTi 68 ve 1.2 l VTi 82) ünitesi arasından tercih yapma imkanı bulunuyor. 

Şehirde kullanımı kolaylaştırmak için, aracın elektrik asistanslı direksiyonu ve süspansiyon kalitesi de her koşulda güvenli ve etkin bir sürüş özelliği kazandırıyor. 

YENİ PEUGEOT 308 SW 
Baştan sona yeniden tasarlanan yeni Peugeot 308 SW, hacim, iç mekan genişliği, modülerlik ve pratiklik bakımlarından sınıfının temel değerlerini karşılayan güçlü bir alternatif oluşturuyor. 

Aracın tasarımcı ve mühendisleri, yeni EMP2 platformu sayesinde, Peugeot 308 SW'ye 4,53 metre uzunluk ve 610 ila 1660 desimetreküplük bir kabin genişliği ve yükleme hacmi kazandırırken, aynı zamanda aracın ağırlığını öncüsüne göre 140 kilogram azalttı. 

Yeni Peugeot 308 SW'nin 1,69 metrekarelik cam tavan ile aydınlanan sade ve teknolojik iç mekanının ayırt edici özelliklerinden biri Peugeot i-Cockpit. Sırasıyla 130 ve 155 hp güç üreten benzinli turbo kompresörlü 1.2 l ve 1.6 l iki motor ile 92 ila 150 hp arasında güç geliştiren dört adet 1.6 ve 2.0 HDi dizel motor, optimize aerodinamikleri ve azaltılmış olan ağırlıkları sayesinde, yeni Peugeot 308 SW'ye oldukça düşük emisyon değerleri sağlıyor. 

Ölü Nokta Gözetimi, Aktif Hız Sabitleyici, Çarpışma Riski Uyarısı ve Otomatik Acil Durum Freni gibi sürüşe yardımcı olan çok sayıda teknolojik sistem, araçta sürüş güvenliğini artırırken, daha da geliştirilen internet bağlantısı, Park Assist sistemi ve Driver Sport Pack ise araç içinde konforu artıran donanımlar olarak yer alıyor. Segmentte bir başka yenilik oluşturan Full Led farlar üst donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.Sabah

Hiç yorum yok