Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİ İ10 XCENT SEDAN

Hyundai yeni jenerasyon giriş segmenti modeli i10 hatchback modelini Xcent sedan modeline çevirdi. Özellikle Hindistan pazarı hedeflenerek...

Hyundai yeni jenerasyon giriş segmenti modeli i10 hatchback modelini Xcent sedan modeline çevirdi. Özellikle Hindistan pazarı hedeflenerek üretilen yeni Hyundai Xcent, ülkede geçtiğimiz salı günü tanıtıldı. 

Aracın dünya prömiyeri ise 7 ile 11 şubat arasında düzenlenecek olan Auto Expo 2014'de gerçekleştirilecek. The Times of India haber sitesinin katıldığı tanıtım toplantısında Hyundai: "Xcent modeli dünya çapında yarışacak kaliteye sahip olan ancak Hindistan pazarı için geliştirilmiş bir otomobil. 

Markamızın bu yeni modeli Hyundai'nin Hint müşterilerine teşekkürü niteliğinde yüksek kalite standartları ile üretilen bir otomobil." Açıklamasını yaptı. Uzunluğu 4 metreden daha kısa olan yeni hyundai Xcent modeli, Maruti Suzuki Dzire ve Honda Amaze modellerinin yanı sıra sizlere duyurduğumuz Tata'nın yeni modeli Zest ve Ford Figo konsept modelinin üretim versiyonuna rakip olacak. 

Ford'un Figo konsepti de bu hafta Hindistan Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak. Yeni Xcent modeli Hyundai'nin gelecek 2 yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı 4 yeni model arasından yalnızca biri. Bu 4 yeni modelden bir diğeri ise SUV segmentinde yer alacak. 

Güney Koreli marka böylelikle pazar payını arttırmayı planlıyor. Hyundai Hindistan bayilerinde Mart ayından itibaren satışa sunulması beklenen Xcent modeli 1.1 litrelik dizel ve 1.2 litrelik benzinli motorlar ile satışa sunulacak. 

Aracın Avrupa'da ve ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Hindistan'da en çok büyüme gösteren segment olan kompakt hatchback segmenti birçok kullanıcının tercihi oluyor. Geçtiğimiz gün Ford ve Tata Motors da 2 yeni B segmenti modeli tanıtmıştı.(arabalar)

Hiç yorum yok