Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

EHLİYETTE YÖNETMELİK DEĞİŞTİ BAŞARI DÜŞTÜ

Ehliyet almak için iki araç arasına park etme zorunluluğu geldi, direksiyon sınavında başarı oranı yüzde 23 düştü.  Başarısız olanların y...

Ehliyet almak için iki araç arasına park etme zorunluluğu geldi, direksiyon sınavında başarı oranı yüzde 23 düştü. 

Başarısız olanların yüzde 70'i geri geri park edemediği için ehliyet alamıyor. 

Yönetmelik değişti, direksiyon sınavlarındaki başarı oranı düştü. Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, direksiyon sınavlarına ilk girişte başarı yüzdesi yüzde 95 iken, yönetmeliğin uygulanmaya başladığı Temmuz ayından bu yana oran yüzde 72'ye düştü. 

Başarısız olanların yüzde 70'i ise dubalar arasına geri geri park edemedi. Verilere göre, yeni yönetmelik sonrası ehliyet sınavlarında en başarısız il Denizli. Denizli'de sınava giren 100 kişiden yalnızca 44'ü ehliyet alabildi. Başarı oranı en düşük iller sıralamasında Denizli'yi Uşak, Manisa, Edirne ve Rize izledi. 

 29 Mayıs'ta Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin ardından, sürücü adaylarının kalkış sinyalini vermemesi, emniyet kemerini takmaması ya da arabayı ilk çalıştırdığında stop ettirmesi halinde sınavları başarısız sayılıyor. 

Ayrıca, iki araç arasına park edemeyen veya yokuşta arabayı durdurup kaldıramayan adaylara da artık ehliyet verilmiyor. ntvmsnbc

Hiç yorum yok