Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES OTOMOBİL ÜRETİMİ İÇİN TÜRKİYE UYGUN DEĞİL

Detroit Motor Show'da Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul doğumlu CEO Zetsche Türkiye'nin henüz Mercedes otomobil üre...

Detroit Motor Show'da Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul doğumlu CEO Zetsche Türkiye'nin henüz Mercedes otomobil üretimi için uygun fizibiliteye sahip olmadığını söyledi. 


Otomobil üretimi için o bölgede belirli bir satış hacmi gerektiğini kaydeden Zetsche, "Türkiye'de yakın gelecekte otomobil üretimi öngörmüyoruz. Ama otomobil ve ticaride yan sanayi parça alımlarımızı artırmaya karar verdik" dedi. 

KÜÇÜK MOTORLARA DEVAM EDECEĞİZ 
Türkiye gibi motor hacmine göre vergilendirme yapılan ülkelere avantaj sağlayan "küçük motor" (downsizing) stratejisini sürdüreceklerini söyleyen Zetsche ,"Tabii ki S serisi gibi araçlara 1.6 lt motor takmayacağız. Ancak C, CLA,GLA ve yeni birçok araçta küçük ve düşük emisyonlu motorlara yer vereceğiz" dedi. 

Zetsche, Maybach'ın tekrar üretimini düşünmediklerini, onun yerine S serisinin daha lüks versiyonlarını geliştireceklerini söyledi. Renault ile ilgili işbirliklerine de değinen CEO, "Verimi artırmak için çalışıyoruz, ama bu her şeyi Renault ile yapacağımız anlamına da gelmiyor" dedi. 

TÜRKİYE'DE YATIRIMA DEVAM EDECEĞİZ 
Daimler AG CEO'su Dr. Dieter Zetsche, Türkiye'de sürdürdükleri kamyon ve otobüs üretiminden memnun olduklarını belirterek kısa vadeli hedeflerinde otomobil üretiminin görünmediğini söyledi. Hoşdere ve Aksaray'daki otobüs ve kamyon yatırımlarını yenileyerek sürdüreceklerini belirten Dr. Zetsche, Türk otomotiv yan sanayiinden yapacakları alımların artacağını dile getirdi. 

2020'YE KADAR 30 YENİ MODEL 
 2020'ye kadar 30 yeni modeli pazara süreceklerini söyleyen Zetsche, bunların 13'ünün daha önce Mercedes'in oyuncu olmadığı segmentler için geliştirileceğini açıkladı.haberturk

Hiç yorum yok