Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA KALİTESİNE ÜST ÜSTE 4. YIL TÜV ONAYI

Toyota ’nın kalitesi ve güvenirliliği Alman denetleme ajansı TÜV tarafından üst üste 4’ncü kez tescil edildi.  Temmuz 2012- Haziran...

Toyota’nın kalitesi ve güvenirliliği Alman denetleme ajansı TÜV tarafından üst üste 4’ncü kez tescil edildi. 


Temmuz 2012- Haziran 2013 tarihleri arasında 8 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan 2014 TÜV raporunda en başarılı marka olarak dikkat çeken Toyota, 15 modeliyle ilk 10 listesindeki en güvenilir otomobiller arasındaki yerini aldı. 

Hibrit teknolojisinin öncüsü Prius 4-5 yaş ve 6-7 yaş kategorisinde 1 numara olurken, Avensis, Auris, Verso, Corolla, Yaris, iQ ve RAV4 modelleri de Toyota’yı üst sıralara taşıyarak büyük bir başarının mimarı oldular. 

2014 TÜV raporunda, tam hibrit ve yüksek teknoloji öncüsü Prius 4-5 ve 6-7 yaşındaki araçlar arasında en düşük kusur oranı ile ilk sıraya yerleşirken, Verso, RAV4, Auris, Avensis ve Yaris bu listede kendilerine yer buldular. 

Daha yaşlı araç kategorilerinde Toyota’nın RAV4, Corolla ve Yaris modelleri de bu yılki raporda da güçlü özellikleriyle dikkat çekti. Toyota, geçtiğimiz yılların TÜV raporlarında olduğu gibi bu yıl da lider pozisyonunu koruyarak, yüksek güvenilirliğini ve uzun dönem dayanıklılığını kanıtladı. 

40 yılı aşan bir süredir yıllık olarak yayınlanan TÜV raporları müşterilere pazardaki markaların uzun dönem dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlayan bir rehber niteliği taşıyor.

Hiç yorum yok