Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ŞOFÖRLERE YILBAŞI UYARISI

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, vatandaşları, alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi n...

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, vatandaşları, alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi nedeniyle uyararak, “Yeni yıl nedeniyle taksi duraklarımız 24 saat açık olacak. 

Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollü araç kullanmayın" dedi. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yaptığı açıklamada yeni yıla kazasız ve belasız girilmesini istedi. Trafiğe çıkarken toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini isteyen Apaydın, "2013 yılının ilk 10 ayında 98 bin 969 alkollü sürücünün ehliyetine el konuldu. 

2012 yılında 129 bin 630, 2011 yılında bu sayı 90 bin 108 kişi idi. Yani bir önceki yıla göre alkollü araç kullananların oranı yüzde 13 oranında artmış bulunmaktadır. 2013 yılının ilk 10 ayında toplamda 123 bin 310 kişi mahkemeye sevk edilerek ehliyetine el konulmuş. Bunun 98 bin 969'u alkollü. Yani ehliyetine el konulanların yüzde 80'i alkollü çıkmıştır. 

Alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi olabilecek kazalar için önceden tedbir alın. Gece boyunca yapılacak kontrollerde alkollü araç kullandığı tespit edilenlerin hem ceza ödemek zorunda kalacaklarını hem de ehliyetlerine el konulacağını hatırlatırım" diye ifade etti. 

"TAKSİ DURAKLARIMIZ SABAHA KADAR AÇIK" Yeni yıl nedeniyle yılbaşı gecesini dışarıda geçirecek olan vatandaşların kendi araçlarını kullanmamalarını da isteyen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, şöyle dedi: "Yeni yıl gecesini evlerinin dışında geçirecek olan vatandaşlarımız alkollü iken araç kullanmasınlar. 

81 il ve ilçelerimizin tamamında taksi duraklarımız sabaha kadar 24 saat süreyle görev başında olacaklar. Mutlaka taksi duraklarımızdan yararlansınlar. Ayrıca, il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere harfiyyen uyularak, alkol kullanan vatandaşlarımız yetkililerden yardım talebinde bulunsunlar. Çünkü yeni bir yıla üzülmeden, mutlu ve huzurlu girmek istiyorsak bu kurallara mutlaka uymak zorundayız. 

"LÜTFEN UYARILARI DİKKATE ALIN" 

Birkaç saatlik eğlence için alınan alkolün etkisiyle çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini kaydeden Apaydın, "Aile ocaklarının sönmesinin yanı sıra büyük maddi ve manevi zararlar ortaya çıkmaktadır. 

Gelin yılbaşı gecesinde alkollü araç kullanmayın. Ağır kış şartlarının yaşandığı yılbaşı günü buzlanmaya dikkat ediniz. Bugüne kadar meydana gelen ölümlü trafik kazalarının en büyük sebebi alkoldür, tedbirsizliktir. Yılbaşı gecesi trafik canavarı olmamak, insanın kendi elindedir. Bu da trafik kurallarına uymaktan geçer" dedi.SABAH

Hiç yorum yok