Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İ10 İLE İZMİTLİ HYUNDAİ GAZA BASIYOR

2013 yılını yeniden yapılanmaya harcayan Hyundai, İzmit'te üretimine başlanan i10 modeli ile 2014'te farklı bir pozisyona gelmeye h...

2013 yılını yeniden yapılanmaya harcayan Hyundai, İzmit'te üretimine başlanan i10 modeli ile 2014'te farklı bir pozisyona gelmeye hazırlanıyor. 


Hyundai Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth, bu yılki yatırımlarının ve yeniden yapılanma çalışmalarının olumlu etkilerini görmeye başladıklarını belirtirken, asıl gelişmenin 2014’te olacağını vurguladı. 

İzmit fabrikasında i10’la birlikte kapasitenin 200 bine, Çek Cumhuriyeti tesisinde de 300 bine çıktığını hatırlatan Rushforth, böylece gelecek yıl Avrupa’da satacakları araçların yüzde 90’ını bu kıtada üreten bir marka olacaklarını belirtti. 

PAZAR PAYI ÖNEMSİZ ÖNCELİKLERİMİZ FARKLI Detroitnews'in haberine göre; Avrupa pazarının çok rekabetçi olduğunu, ancak kendileri için önceliğin, operasyonlarının kalitesini korumak ve tüketiciyi markaya yeniden ısındırmak olacağını belirten Rushforth, “Her ne pahasına olursa olsun, pazar payımızı koruyalım diye bir düşüncemiz yok. Önceliklerimiz farklı” dedi. 

Hyundai’nin Avrupa’daki 10 aylık satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2’lik düşüşle 360 bin 900 adet oldu. i10 satışları ise 53 bin adet olarak gerçekleşti. 

Avrupa’da satışına kasımda başlanan yeni i10’un, önceki gibi markanın satışlarında önemli yer tutması ve yılda 74 bin adetlik satış rakamına ulaşması bekleniyor. Hyundai’nin 2014 yılında Avrupa’da yüzde 3.5 pazar payına ulaşması hedefleniyor.HABERTURK

Hiç yorum yok