Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TÜRKİYE İLE RUSYA YERLİ OTOMOBİLDE ORTAK OLUYOR

Yerli otomobil konusunda Türk girişimcilerden beklediği ilgiyi göremeyen hükümet rotasını yurtdışına çevirdi.  Bilim, Sanayi ve Tekn...

Yerli otomobil konusunda Türk girişimcilerden beklediği ilgiyi göremeyen hükümet rotasını yurtdışına çevirdi. 


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı'nın kapsamlı teşviklerine rağmen girişimcilerin adım atmadığı yerli otomobil üretimi konusunda Türkiye'nin partneri Rusya olacak. 

Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı için bulunduğu St.Petersburg'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, 'Enerjide en büyük ortağımız' dediği Rusya ile müşterek otomobil konusunda adım atacaklarını söyledi. 

Erdoğan, 35 milyar dolar olan toplam ticaret hacminin 2020'de 100 milyar dolar olarak hedeflendiğini kaydetti. Erdoğan ilgili arkadaşların çalışmaları ve girişimcilerin katkıları ile bu hedefe ulaşabileceklerini söyledi. 

RUSYA'NIN YERLİ OTOSU LADA 
1966 yılında otomobil üretimini başlatan Lada, Rus şirketi Avtovaz tarafından üretiliyor. 

Türkiye'ye 1986 yılından itibaren bir Anadolu Grubu kuruluşu olan Çelik Motor Tic. A.Ş tarafından ithal edilmeye başlanan Lada, büyük bir ilgi ile karşılanmış ve 1989-1993 yılları arasında üst üste en çok satılan ithal otomobil olma başarısını yakalamıştır.haber7

Hiç yorum yok