Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NİSSAN BLADEGLİDER CONCEPT

Nissan, alışılmadık şekli ve koltuk tasarımıyla dikkat çeken yeni elektrikli konsept aracı BladeGlider’ın tanıtımını gerçekleştirdi.  ...

Nissan, alışılmadık şekli ve koltuk tasarımıyla dikkat çeken yeni elektrikli konsept aracı BladeGlider’ın tanıtımını gerçekleştirdi. 

Nissan'ın tanıtımını gerçekleştirdiği yeni aracı BladeGlider oldukça dikkat çekici. Elektrikle çalışan, üç koltuklu ve alışılmamış bir şekle sahip olan BladeGlider, daha önce benzeri görülmemiş bir otomobil. 

Bu ay Tokyo Motor Show'da Nissan tarafından görücüye sunulacak olan BladeGlider'ın konsepti her ne kadar ilk planda yenilikçi tasarımıyla dikkat çekse de, BladeGlider aynı zamanda otomobil tarihinde de önemli bir yer etme potansiyeline sahip. 

Çünkü Nissan'a göre, BladeGlider o kadar düşük bir aerodinamik direncine sahip ki aynı güç kaynağını kullanan normal bir aracın neredeyse yarısı kadar enerji tüketiyor. 

Bugüne kadar pek görülmemiş bir tasarıma sahip olan BladeGlider'da önde sürücü koltuğu ve arkada iki yolcu koltuğu olmak üzere üç koltuk bulunuyor ve öndeki sürücü koltuğu, kapılar açıldığında kenara kayarak araca girişi kolaylaştırıyor. Arkadaki koltukta ise aracın denge durumu gereği ancak iki kişi aynı anda yer alabiliyor. 

Yani araç ya tek kişilik ya da üç kişilik şeklinde kullanılabiliyor. Nissan BladeGlider şimdilik bir konsept araç gibi görünüyor ancak Nissan, aracın bir konseptten fazlası olduğunu ve Nissan araçlarının geleceğini oluşturabileceğini belirtiyor.SABAH